Hoşgeldiniz  

Yılmaz, “Engelleri hep birlikte kaldıracağız”

Erkan Ilik | 03 Aralık 2018 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla ilçemizde görev yapan derneklerin başkanları ile yöneticilerini ziyaret etti.

Bu kapsamda Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Mehmet Üstün, Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca ve Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman’ı ziyaret eden CHP Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz; engelli vatandaşların sorunlarının takipçisi olacaklarını ve bunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Ziyaretlerde dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin taleplerini dinleyen Keramettin Yılmaz, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Fethiye’de görev yapan dernek başkanları ve yöneticilerimizi ziyaret ettim. Onların ulaşımı konusunda gerekenleri yapacağız ve onların işbirliğinde engelleri ortadan kaldıracağız. Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir. Biz diyoruz ki asıl engelli; karşısına bir zorluk çıktığı zaman hemen pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olabileceğini unutmayalım. Engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Bu ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır” dedi.

Açıklamasını sürdüren Yılmaz, “İnsan haysiyetine yaraşır ve toplumla kaynaşan hayat tarzı, engellilerin en tabii hakkı ve bizlerin de öncelikli vazifesidir. Engellilerimizin karşılaştıkları sorunların çözülmesi; çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanması, kültür, sanat ve spor alanlarında ve toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun diğer kesimlerinin ortak görevidir. Bu kapsamda engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem vermeliyiz” ifadelerini kullandı. Yılmaz açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Bu nedenle de istisnasız bütün insanlarımızın sahip olduğu engellilere karşı duyarlılık duygularını, toplumsal bir potaya taşımamız gerekmektedir. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe, bireysel ve aile danışmanlığı hizmetlerinden gerektiğinde sürekli bakıma kadar, çok ciddi ve çözüm bekleyen sorunların bulunduğu bir gerçektir. Bu duygu ve düşüncelerle engel tanımayan tüm engelli kardeşlerime aileleriyle yaşam boyu sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.”

Haber/Foto:Ayfer Kurt

ENGELLİLER GÜNÜ 1_640_480 ENGELLİLER GÜNÜ 2_640_480 ENGELLİLER GÜNÜ 3_640_480 ENGELLİLER GÜNÜ 4_640_480 ENGELLİLER GÜNÜ 5_640_480

 

 

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle