Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Yarenler’in Yazlık Kostümleri Hazır

admin | 10 Ağustos 2011 | Güncel, Kültür

Fethiye’de yaşayan İngilizlerden oluşan Ölüdenizli Yarenler Grubu için uzun süreden beri aranan yazlık kostüm sponsoru bulundu ve kostümler dikildi.

    Fethiye’de ve tüm Türkiye’de Ölüdenizli Yarenler olarak ünlenen ve tamamı beldede yaşayan İngilizlerden oluşan koro için sevindirici bir gelişme yaşandı. Gösterilerine uzun süredir Karadeniz Yöresi’ne ait kışlık kostümlerle çıkan Ölüdenizli Yarenler, yaz aylarında büyük sıkıntı çekiyordu. Bölgenin yoğun sıcağından etkilenen Yarenler için yazlık kıyafet sponsoru aranıyordu. Fethiye yöresine özgü, yazlık halk dansları kıyafetleri için yapılan çağrılar geçtiğimiz günlerde sonuç verdi ve sponsor arayışında mutlu sona ulaşıldı. Ölüdenizli turizmci İsmet Çadırcı Yarenlere sponsor olarak kostümlerin masraflarını karşıladı. Yarenler için Ege Yöresine ait Zeybek kültürünü yansıtan kostümler hazırlandı. Dikim işlemlerinin tamamlanması ilke birlikte yeni kostümleriyle kameraların karşısına geçen yarenler küçük bir gösteri yapmayı da ihmal etmedi. Ölüdenizli Yarenler yeni kostümlerini teslim alırken Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da onlarla birlikteydi.

   Katkılarından dolayı Eski Meclis Üyesi İsmet Çadırcı’ya teşekkür eden Yılmaz, “Sponsor arayışımız sonunda mutlu sona ulaştı. İsmet Bey’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Yarenlerimiz artık yazlık kıyafetleri ile gösterilerine devam edecekler. Tüm Türkiye’de Ölüdeniz’i tanıtmaya devam eden Yarenlere başarılar diliyorum” dedi.

   Kıyafet Sponsoru İsmet Çadırcı ise “Şarkıları ve danslarıyla hem bölgemizi hem de Türkiye’yi temsil eden sevgili dostlarımıza üzerindeki kışlık kıyafetleri yakışmadığını düşündük. Sponsor arayışı için anonslar yapıldı ancak kimsenin ilgi göstermediğini görünce üzüldüm ve Belediye Başkanımıza söyleyerek bu işe kalkıştım. İnşallah bundan sonrada böyle temsilcilerimiz çıkarsa her zaman sponsor olmaya hazırız” dedi.

330 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800