Hoşgeldiniz  

Yağ Bezesi Tehlikeli Midir?

Erkan Ilik | 14 Mart 2019 | Genel, Güncel, Siyaset, siyasi

Yağ Bezesi Tehlikeli Midir?

Yağ bezelerinin nasıl ve neden oluştuğuna dair henüz net bir bilgi edinmemiş olsa da tedavi yöntemleri ile yağ bezelerinizden kurtulabilmektesiniz. Yağ bezesi deri altında meydana gelen iyi huylu tümörler olarak bilinir. Deri altında meydana geldikleri için ağrılar ile fark edilebilirdir. Bazı yağ bezeleri ise derinin altında şişkinlik oluşturur ve ele gelir şekilde hissedilir. Kişiler yağ bezelerinden rahatsız olabilir ve aldırmak isteyebilirler. Yağ bezeleri küçük operasyonlar ile aldırılıp kişilerin hayatlarına kaldıkları yerden devam etmesi sağlanır. Deri altında kötü görüntü oluşturdukları için en çok aldırma sebepleri bu yönde olmaktadır. Yağ bezeleri hakkında halk çok az bilgiye sahiptir ve vücudunda yağ bezesi oluştuğunda hemen korkuya kapılabilmektedir. Fakat durumu dikkatli bir şekilde araştırdığınız zaman burada korkulacak bir durum olmadığının farkına varabilirsiniz.

Yağ Bezeleri Tehlike Arz Eder Mi?

Genel olarak 20 ile 40 yaş arasında görünen yağ bezeleri ilk paragrafta belirttiğimiz üzere kötücül olmayan, iyi huylu tümörlerden meydana gelir. Kalıtımsal faktörler ve genetiksel olarak kişilere geçtiği tahmin edilir. Kötü huylu olmayan yağ bezeleri insan sağlığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Tek sorun olarak kişiler şişkinliklerin oluşturduğu görüntüden rahatsız olabilir ve yağ bezesini aldırmak isteyebilirler. Yağ bezesi aldırma operasyonları İzmir Kliniğimizde aktif bir şekilde yapılmaktadır. Altan Karan tarafından yapılan operasyonlarda risk olmamakla beraber tedavi gören kişiler kısa süre içerisinde taburcu olabiliyorlar.

Yağ Bezeleri Vücudun Hangi Kısımlarında Görülür?

Kötü huylu tümör olmayan yağ bezeleri genel olarak kollarda, gövdede, sırtta, bacaklarda, baldırlarda, boyunda ve kalça kısımlarında sıkça görülür. Bu bölgelerde çıkan yağ bezeleri belirttiğimiz üzere zararsızdır fakat zararlı olduğu durumlar da olabilir. Eğer bu yağ bezelerini sıkarsanız lipomlar mikrop kapabilir. Meydana gelen şişlik üzerinde renk değiştirme, kızarma durumları gözüktüğünde hızlı bir şekilde doktora görünmeniz gerekir. Mikrop kapan lipomlar tedavi edilmezse büyük sağlık sorunlarına yol açabilirler. Zamansız olarak büyüme gösteren, anormal büyüklüklere sahip olan yağ bezeleri de ameliyat eşliğinde vücuttan çıkarılmalıdır. Yağ bezelerinin sorun yaratmaması için mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirecek ve size enerji verecek besinleri tüketmek her zaman için yararınıza olacaktır.

Yağ Bezesi Ameliyatı

Yağ bezesi ameliyatı uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Deri altında meydana gelen şişlikleri kendiniz çıkartmaya çalışmamalısınız. Yağ bezelerinin çoğu kanser değildir fakat bazı durumlarda kanser belirtisi taşıyan bezeleri fark etmeniz mümkün olabilir. Ameliyatsız tedavi yağ bezeleri için geçerli olmamaktadır. Bu yüzden cilt altında beliren sert ve hareket ettirilemeyen yağ bezeleri kontrolleri hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Bu yağ bezeleri kansere dönüşme tehlikesi yarattığından dolayı erken teşhis ve erken başlanan tedaviler çok önemli olacaktır. Aksi takdirde cilt altında yayılan kanser ile hastalığınız farklı boyutlara taşınabilir.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Yağ Bezesi Tehlikeli Midir

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle