Hoşgeldiniz  

“Vatan Partisi Mücadeleleri  Başlatan  Partidir”

Erkan Ilik | 23 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

 

Fethiye’deki Vatan partililer kahvaltı etkinliğinde bir araya geldiler. Dayanışmayı arttırmak amacıyla Koca Çalış Mekanrestorantta kahvaltı etkinliği düzenleyen Vatan Partisi Fethiye ilçe başkanlığı siyasi gündemi de değerlendirdi.  Yoğun ilginin olduğu etkinlikte Vatan Partisi MKK Üyesi ve Fethiye İlçe Başkanı Selçuk Selvi bir konuşma yaptı.

 

“Vatan Partisi Mücadeleleri  Başlatan  Partidir”

Vatan Partisi MKK Üyesi ve Fethiye İlçe Başkanı Selçuk Selvi konuşmasında “Bilindiği üzere kritik süreçlerin içerisinden geçiyoruz. Hem ülkemizde hem de coğrafyamızda yani  Batı Asya’da ki gelişmeler ve sıcak politik hava bir yandan bize komşularla işbirliğini ve yeni müttefiklerimizi gösterirken diğer yandan yaklaşık 70 senedir içerisinde bulunduğumuz Nato ve müttefikimiz ABD’yi sorgulamamıza sebep oluyor. Gerçi kurulduğundan bu yana, 50 senedir Nato’dan çıkmayı haykıran, ABD’nin piyonları vasıtası ile Türkiye’yi istikrarsızlaştırdığını, Atatürk devrimlerinden kopardığını  ve kapitalist emperyal düzene mahkum ettiğini  ısrarla ve yılmadan söyleyen bir tek Vatan Partisi vardır. Bu gerçeklik üzerine yıllardır hem bölücü hem gerici unsurlarla mücadele etmiş, PKK’ya şehit vermiş tek partidir. FETÖ ile en sert, en yılmaz mücadeleyi veren, kumpas mahkemelerinde ilk FETÖ ismini söyleyen ve tanımını yapan yine Vatan Partisidir.

 

“Atatürk Yolunda Birleşmeye Yine Vatan Partisi’nin Fedaileri Öncülük Edecektir”

Bugün, Doğu Akdeniz’de ABD’nin , İsrail’in, Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum yönetiminin ortak tatbikatlar yaptığı, Fransız donanmalarının cirit attığı, İngiliz savaş uçaklarının Güney Kıbrıs’ta ki üslere yığıldığı, Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK’ya 20 bin TIR silah verildiği bir dönemdeyiz. Ve bu şartlar içerisinde bir tek Vatan Partisi Mehmetçiğin namlusundan bakmakta ve gerçek düşmanlarını tespit ederek halka da anlatmaktadır. Eski müttefiklerimiz gemilerinin, silahlarının, toplarının namlularını Türkiye’ye çevirmiş, 15 Temmuz darbe girişimiyle başaramadıklarını milletimizi bölerek ve silahla korkutarak yapmaya çalışmaktadırlar. TSK’mızın ve Polisi’mizin istikrarlı ve başarılı operasyonları sayesinde ABD’nin piyonları PKK ve FETÖ’ye ağır darbeler vurulmakta, gerileyen terör kuvvetleri dağılmaktadır. Daha evvelsi gün FETÖ çatı davasında açıklanan kararla 15 Temmuz darbesine katılan ve destek veren General , Amiral ve bir çok subaya müebbet hapis cezaları yağmış ve adaletin altın çağını yaşadığını ispat etmiştir. Türkiye ve Türk Milleti bu zorlu, çetin süreci birleşerek atlatacak, dosta düşmana yenilmez olduğunu tekrar gösterecektir. Atatürk’ün arslanlı yolunda birleşerek yeniden cumhuriyet devrimlerini yaşatacaktır. Ve bu zorlu,çetin koşulları aşmaya, Atatürk yolunda birleşmeye yine Vatan Partisi’nin fedaileri öncülük edecektir.

 

“Vatan Partisi Kendi Adayı Ve Programıyla Seçime Katıldı”

Kısaca yarın (bugün) yapılacak İstanbul seçimlerine de değinerek sözlerime son vermek istiyorum.  Ekranlarda seyrediyor, basında okuyorsunuz. Sanki iki adaydan başka İstanbul’da aday yok ve sanki seçilecek bu iki adaydan biri tüm Türkiye’yi kurtaracakmış gibi bir algıyla kampanyalar düzenlenmekte, haberler yapılmaktadır. Bir aday çıkıp ‘’her şey çok güzel olacak’’ diyor, diğer adaysa ‘’her şey daha güzel olacak’’ diyor. Ama nasıl olacağı ile ilgili tatmin edici hiçbir açıklamaları yok. Ne şirketleşmeye, ne taşeronlaşmaya, ne rantçılığa, ne borçlanma ekonomisine dair en ufak bir sözleri yok . Basın bu yozlaşmış siyasete çanak tutmakta, AKP ve CHP adayları da görevlerini ifa etmekte. İşte bu sebeple Vatan Partisi kendi adayı ve programıyla seçime katılıyor. Vatan Partisi halkı seçeneksiz bırakmamak, çatal çıkmazlara halkımızı esir etmemek için var. Bu yüzden öncü parti, bu yüzden cesur ve fedakar parti, bu yüzden fedailerin partisi. Okuyun, dinleyin Mustafa İlker Yücel arkadaşımızı, İstanbul için en akılcı, en net, en gerçekçi çözüm ve programı sunan tek aday. Mavi İstanbul projesi ile ödül alan tek aday. Donanımlı, bilgili, ahlaklı, seviyeli, emperyalizmin bükemediği tek aday. Ne HDP/PKK’ya selam çakan, ne melelere, tarikatlara el öpmeye giden adam gibi aday! Ne Lazistan-Kürdistan diyen ne Demirtaş’ın çizgisini beğenen, halkından, milletinden başkasına güvenmeyen tek aday. Bu sebeple İstanbul’a Mustafa İlker Yücel gibi bir başkan lazım. İşte o zaman, İstanbul’dan başlayarak yayılacak o devrim ateşi tüm Türkiye’yi kapsayarak Atatürk yolunda kucaklayacaktır” dedi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

dayanışma etkinliği-fethiye (1)_640x427 dayanışma etkinliği-fethiye (2)_640x427 dayanışma etkinliği-fethiye (3)_640x427 dayanışma etkinliği-fethiye (4)_640x427

 

 

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800