Hoşgeldiniz  

Vali Civelek Fethiye’de

admin | 02 Ağustos 2017 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Sağlık, Siyaset, siyasi

Muğla Valisi Esengül Civelek, ilçe ziyaretleri kapsamında dün Seydikemer ve Fethiye’ye gelerek kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulundu, ilçedeki çalışmalar, projeler ve çeşitli konularda brifing aldı. Fethiye’deki ziyaretler Kaymakamlıktan başladı. Kurum müdürlerinin hazır bulunduğu ziyarette Vali Esengül Civelek’i; Fethiye Kaymakam Ekrem Çalık, , İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Yılmaz Demirelli, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ve daire amirleri karşıladı. Kaymakamlık girişinde çiçeklerle karşılana Vali Civelek’in ziyareti kaymakamlık binasında kısa sürdü. Daha sonra Fethiye Belediyesi’ne geçen Vali Civelek, Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve belediye personeli bando eşliğinde karşıladı.

Fethiye Belediyesi ziyaretinde Başkan Saatcı, Vali Civelek’e meclis toplantı salonunda yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında slayt eşliğinde bilgiler vererek, Büyükşehir’in birçok yapılan hizmetleri aldığını belirterek “büyükşehir deyince tüylerim kalkıyor” diyerek tepkisini dile getirdi. Fethiye Belediyesi olarak çok hizmetler yaptıklarını söyleyen Behçet Saatcı, “inşallah bir düzenleme yapılır sizlerde bunlara vesile olursunuz.”dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı slayt eşliğinde yaptığı sunumda Fethiyemiz 5 bin yıllık bir geçmişe sahip. Yöresel anlamda Karakeçili Yörüklerinin ilk mekan tuttuğu yer. Ancak daha sonra adalardan, Kayseri, Konya, Burdur ve Denizli’den ticari amaçlı buraya gelip burada kalan arkadaşlarımızla ticari hayatımız Yörüklerden daha çok, yörükler ticaretten pek anlamaz. Onlar eker, biçer, sürer, koyun, keçi besler ürünleriyle hayatlarını geçirir. Fethiye böyle bir ilçe. Bizim iki ‘T’nin (tarım ve turizm) üzerinde duran bir ekonomimiz vardı.

Seydikemer İle Bizi Karpuz Gibi Ayırdı

Bizim rızamız olmadı ama devletimizin kestiği yer acımaz. Seydikemer ile bizi karpuz gibi ikiye böldükten sonra tarımımız orada kaldı, turizmimiz bizde kaldı. Muğla’nın en büyük ilçesiyken birinciliği Bodrum’a kaptırdık. Fethiye her ne kadar turizm şehri olarak tanınsa da Fethiye’de bir Anadolu kültürünü, milli ve manevi havayı sokaklarda gezerken teneffüs etmeniz mümkün. Bunu da artımız olarak görüyoruz.”şeklinde ifade kullanarak FTSO Başkanı Arıcan ve ekibini de tebrik Etti. Saatcı, “Teleferik projesi hayata geçerse Fethiye’nin turizmdeki aldığı pay bir kat daha çoğalacak. Turizmimize katma değer olarak görüyoruz, teleferik projesini.” dedi.

Saatcı bekleyen projeleri de Vali Esengül Civelek’e aktararak, “Bütün kurvaziyer iskeleleri dolaştık 2017 yılına geldik aradan 10 yıl geçmiş ama bir bir arpa boyu yol alamadık. Belediyemizin hemen arkası deniz ve tekne bağlayacak hiçbir alanımız kalmadı. 2008 yılında devlete dedim ki ‘bana yer göster ama sen yap. Tekne bağlayacak yerim yok. Yüzer iskele yapalım öylece kaldı.

Fethiye’ye 15 yıl önce turist olarak geldiğini belirten Civelek; “15 yıl öncesine kadar bir ayağım Muğla ve ilçelerindeydi. Son 15 yıldır Muğla’ya özel olarak gelme durumum olmadı. 15 yıllık değişimin, gelişimin, dönüşümün fevkalade mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

Haber / Foto:Hakan Çelikdemri-Bahadır Konuk-Nur İLİK

Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (19)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (25)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (55)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (64)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (73)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (74)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (76)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (82)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (89)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (100)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (110)_640x427 Muğla Valisi Esengül Civelek Fethiye Kaymakamı Ve Fethiye Belediyesi Zİyareti (115)_640x427

1275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.