Hoşgeldiniz  

Türkiye’de Daire Piyasası Her Geçen Gün Değişiyor!

Erkan Ilik | 21 Aralık 2018 | Genel, Güncel, gundem, Sağlık, Siyaset, siyasi

Türkiye’de Daire Piyasası Her Geçen Gün Değişiyor!

Ölüdeniz

 

 

Türkiye, birbirinden farklı emlak konut değerleri taşıyan bölgelere sahip olan bir ülke olarak, sürekli dalgalanma halinde olan bir emlak piyasasına sahip. Bu durumdan dolayı da burada yatırım yapmak isteyen emlak konut yatırımcılarının tüm haberleri ayrıntılı ve düzenli olarak takip etmesini gerektiriyor. Sık sık yapılan emlak piyasası toplantıları ve yavaş yavaş internet mecrasına doğru genişleyen emlak satış araştırmaları, yepyeni bir emlak sürecinin başlamasına sebep oluyor.

 

Bursa Satılık Daire Fiyatları Gittikçe Artıyor

 

Yapılan son emlak konut araştırmalarına bakıldığında Bursa ilimizde gün geçtikçe emlak kontu fiyatlarının arttığı gözlemleniyor. Bu durum ise yatırımılar için son derece olumlu bir durum olarak nitelendiriliyor. Fakat uzmanlara göre yatırımcıların en çok dikkat etmesi gereken şey yatırım yapacakları konut için ellerini çabuk tutmak. Yapılan açıklamalara göre geçtiğimiz iki yılda Bursa’daki emlak konut fiyatları tam tamına yüzde 36 oranında artış göstermiş. Bu oran, pek çok şehirdeki emlak konut değerlendirmeleri ile kıyaslandığında epey yüksek bir oran.

Yapılan bu açıklamanın sonucunda, Bursa satılık daire arayışlarının son derece arttığı da emlak piyasasında gözlemlenen sonuçlar arasında. Piyasadaki pek çok yatırımcı FlatfyBursa satılık dairearayışlarıgerçekleştiriyor ve bu sayede kapsamlı ve doğru yatırım fırsatları ile karşılaşıyor.

Yapılan bir başka açıklamaya göre Bursa’da konutların metrekare fiyatlarında inanılmaz bir artış gözlemleniyor. Bursa satılık daire alternatiflerinde metrekare fiyatı geçtiğimiz sene yani 2017’de 994 TL iken, 2018 yılında bu oranın 1194 TL olduğu görülmektedir. Bu metrekare artış fiyatı her bir konutun toplam fiyatında ütopik büyümelere sebep oluyor. Bursa’daki gelişmelerin bu ivme ile devam edebileceği, uzmanların tahminleri arasında.

Muğla’ya Yeni Sanayi Sitesi İnşası Mı Başlayacak?

 

Bilindiği üzere Muğla yalnızca turistik özellikleri ile değil, aynı zamanda hızlı bir şekilde gelişen ve çeşitlilik gösteren çok sayıda üretim kolu ve sanayi olanakları ile Türkiye’ye gelir sağlayan ve üretim yapan şehirlerden bir tanesi. Özellikle bölgedeki bol ormanlar, gerçek bir üretim süreci için ciddi bir hammadde kaynağı oluşturuyor. Bunun farkında olan siyasetçi, yatırımcı ve emlak planlamacıları ise Muğla’da yeni bir sanayi sitesi planlıyorlar.

TOKI Başkanı Ergün Turan, yeni sanayi sitesi planının yapılıyor olduğunu ve bu sanayi sitesi planının hayata geçebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti. Bölgede sanayi konusunda böyle bir gelişme olmasının, ciddi bir istihdam kaynağı olması bekleniyor. Dolayısıyla bölgede yeni bir yerleşim planı oluşturulmuş olacak. FlatfyMuğla satılık daire arayışında olan bireylerin sayısını arttıracak ve buna bağlı olarak da Muğla emlak piyasasını hareketlendirecek olan bu projenin pek çok olumlu yanı var.

Yapılacak olan TOKİ Sanayi Sitesi için en uygun olabilecek bölgenin Muğla Menteşe yöresi olduğuna karar verildi. Gerek hammaddelerin bölgeye gelip gidişi açısından gerek ise şehircilik ve belediyecilik planlamalarına zarar gelmemesi açısından Muğla Menteşe’nin bir sanayi sitesi için en uygun bölge olduğu uzmanlar tarafından açıklandı.

Yatırımcılar Muğla’dan Umutlu!

 

Eğer söz verildiği gibi Muğla’nın Menteşe yöresinde yeni bir sanayi sitesi planı hayata geçerse, bölgedeki emlak konut yatırımlarının seyri değişecek. Şehrin bir anlamda genişleyeceğini savunan ve yeni yerleşim bölgelerinin oluşması için arsa alımı yapacak olan yatırımcılara ise uzmanlarFlaty Türkiye’de Muğla bölgesi arsa fırsatlarını araştırmalarını ve buna göre bir inşa planı yapmalarını öneriyor.

Yapılan hipotetik araştırmalarda ise Muğla satılık daire fiyatlarının yeni sanayi sitesinden sonra artacağını gösteriyor. Dolayısıyla yatırımcılar ellerini çabuk tutmalı.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle