Hoşgeldiniz  
---------------------------------------------- --------------------------------------------

Türk Yıldızları’nın Gösterisi İptal Edildi

Erkan Ilik | 18 Ekim 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında Pazar günü Çalış Plajı semalarında daha önce  gösteri yapacağı açıklanan akrobasi timi Türk Yıldızlarının  uçuşlarının Suriye’deki “Barış Pınarı Harekatı” nedeni ile iptal olduğunu açıkladı.

Yapmış olduğu akrobasi gösterileri ile Dünyanın en iyi akrobasi timi olarak bilinen Türk Yıldızları’nın Pazar günü Çalış Plajı semalarında yapacağı gösteri iptal oldu. 2019 yılı uçuş takvimine 20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları  Festivalini de alan tim, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın Doğusunda PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine yönelik başlatılan  “Barış Pınarı Harekatı” nedeni ile Fethiye’deki gösterilerini iptal etti. Konu ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ülkemizin Dünya’ya nam salmış akrobasi timi Türk Yıldızları, 2019 uçuş takvimine 20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunlarını almıştı. Ama ülkemizde son zamanlarda gelişen “Barış Pınarı Harekatı” nedeni ile uçuşlar iptal edildi. Yani Türk Yıldızlarının Fethiye gösterisi  Suriye’ye gerçekleşen  “Barış Pınarı Harekatı” öncesi onaylanmıştı. Bu harekat başladıktan sonra meydana gelen hem şehit haberlerimiz, hem de oradaki harekattan kaynaklanan nedenlerden dolayı uçuşlar iptal olmuştur. Bu yıl iptal oldu, ama İnşallah önümüzdeki yıl Fethiye’ye Türk Yıldızları Akrobasi Timi’ni getirmek için girişimlerde bulunacağız” dedi.

“ORDUMUZUN VE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın Doğusunda PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine yönelik başlatılan  “Barış Pınarı Harekatı” konusunda da kısa bir değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ülkemizin sınırlarında gelebilecek her türlü olumsuz terör olaylarına karşı önlemler alınması gerekiyor. Devletimizde bu konuda duyarlılığını ortaya koyarak sınırlarımızda önlem almaktadır. Her zaman ki açıklamalarımda yapmış olduğum gibi yine aynı şeyi söylemek istiyorum. Ben devletimin, milletimin ve bayrağımın karşısında olan her türlü terörü lanetliyorum. Devletimizin ve sınır harekatındaki Mehmetçiklerimizin yanında ve destekçisiyiz” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

 

 

türk yıldızları (1)_640x427 türk yıldızları (2)_640x383

 

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8164
EURO 7,4515
BIST 8,3352
ALTIN 379,92

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle