Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı

Erkan Ilik | 18 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı

Muğla’da Turizm Haftası kapsamında bu yılki etkinlikler, Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında yaptırdığı 500 yıllık cami, han ve tarihi köprüleri ile sivil mimarlık örneği çok sayıda tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Yatağan İlçesindeki Bozüyük Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Programa Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz Karacaağaç, kurum müdürleri, bölgede tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler, turizm sektörü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bozüyük Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler tarafından yöresel halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Turizm sektörünün, ülkemizin sosyo-ekonomik-kültürel gelişmesine katkı yapan, istihdam yaratan ve döviz girdisi sağlayan kalkınmanın en önemli sektörü olduğunu belirten Vali Civelek, “Muğla’mızda bir turizm kentidir. Doğal, tarihi, kültürel varlıklarımız, eşsiz güzelliklerimiz, geçmişten günümüze sahip olduğumuz turizm kültürü bilinci, nitelikli insan kaynağımız, müşteri memnuniyeti yaratacak kaliteli hizmet sunan tesislerimiz, işlemelerimiz ulaşım imkânlarının kolaylığı ve son yıllarda gerçekleştirilen çevresel alt yapı yatırımlarımızla Muğla olarak turizmde zengin bir potansiyele sahibiz. Turizmin geliştirilmesi için oldukça elverişli şartlara sahibiz. Muğla turizmde gözde bir kent. Muğla turizmin yoğun bir şekilde yaşanıldığı bir kent. Geçtiğimiz yıl itibariyle Muğla’mıza 3 milyon yabancı turist geldi ve 3 milyar dolar turizm geliri elde ettik “ dedi.

Yeni projelerle Muğla’da turizme değer kazandırmak ve turizmi dört mevsime yaymak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Vali Civelek, “Sahip olduğumuz potansiyelin farkındalığıyla planlı, programlı sürdürülebilir bir turizm politikasıyla deniz-kum-güneş turizminin yanı sıra kültür, spor ve sanat turizminin geliştirilmesine yönelik ilgili tüm taraflar olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.” diye konuştu.

Bozüyük Mahallesi’nin kültür turizminde önemli bir değer olduğunu ve son yıllarda birçok dizi ve sinema filmine ev sahipliği yaptığını hatırlatan Vali Civelek, şöyle konuştu: “Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca Kentsel Tasarım ve Sokak Sağlıklaştırma projelerinin birinci etabı olan 16 yapı restore edilmiştir. Bu yıl itibariyle 24 yapıyı daha restore ederek kültür turizmine kazandıracağız. Bozüyük’ün turizminin gelişmesine katkı sağlayacağız.”

Konuşmaların ardından yörede istihdama katkı sağlamak amacıyla verilen kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları Vali Civelek tarafından verildi.

Vali Civelek ve beraberindekiler daha sonra yöresel ürünlerin sergilendiği stantları gezerek ürünleri inceledi.

Haber Merkezi

Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (1)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (2)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (3)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (4)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (5)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (6)_640x427 Turizm Haftası Bozüyük’te Kutlandı (7)_640x427

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.