Hoşgeldiniz  

TURGAY ÖZTÜRK SAĞLIK ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Erkan Ilik | 08 Nisan 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

TURGAY ÖZTÜRK SAĞLIK ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Görevine yeni başlayan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk Fethiye Devlet Hastanesini ziyaret etti. AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi ile birlikte ziyaret eden İlçe Başkanı Turgay Öztürk; tüm doktorlara ve sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk; Pandemi hastanesi olarak sağlık hizmeti veren  Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu’dan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan sağlık çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında “Ülke genelindeki tablo hakkında bakanlığımız açıklamalarını yapıyor. Zaman zaman duyumlar oldu ama bunların Fethiye dışından gelen kişiler olduğunu tahmin ediyorum. Fethiye Devlet Hastanesi’nde gerekli önlemler alınmış durumda. Personelimiz 24 saat boyunca burada özverili bir şekilde görev yapıyor. Ben bu süreçten alnımızın akı ile çıkacağımızı düşünüyorum. Hastanemiz bölge geneline hizmetini aralıksız sürdürüyor”  şeklinde konuştu. Koronavirüs salgınından kurtulmanın ilk şartı alınan tedbirlere uymak ve evde kalmak olduğuna dikkat çeken Turgay Öztürk “Sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına mutlaka uymalıyız. Kabalık ortamlarda bulunamamalı ve sağlık çalışanlarına yardımcı olmalıyız. Bu konuda güvenlik güçlerimizin ikazları oluyor. Onlara da yardımcı olmalıyız. Bahar geldi insanlar sahil kenarına ya da yaylara gitmek istiyor. Sağlık olmazsa deniz veya yaylanın da bir önemi kalmayacak. O yüzden bu günleri evimizde ailemizle geçirelim” ifadelerini kullandı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk “Dünyada parmakla gösterilecek kadar güçlü bir sağlık sektörümüz var. Nasıl sınır dışında görev yapan ordumuz varsa sağlık alanında dünyaya örnek olacak bir seviyedeyiz. Fethiye Devlet Hastanesi’nde gerekli önlemlerin alındığını gördük. Gelişmeler hakkında bilgi aldık ve görüş alışverişinde bulunduk. Bu işi uzmanlarına bırakmamız gerekiyor. Dışarıdan çok fazla müdahale etmek doğru değil. İnsanlarımız hastanemize ve sağlık çalışanlarımıza güvensinler. Biz sadece onlara yardımcı olalım. Herkes işini yaptığı sürece bu salgını kısa bir sürede atlatacağımızı düşünüyorum. Bu dünyada etkili olan bir sıkıntı yalnızca ülkemizde değil. Yaşanan bu dönemde halkımızın evde kalmasını istiyoruz. Devletin aldığı tedbirlere uyulması, sokağa çıkma yasağına dikkat edilmesi ve mümkün olduğunca evde kalınması sağlık çalışanlarına en büyük destek olacaktır” dedi.

392 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7732
EURO 7,6714
BIST 1,1325
ALTIN 371,57

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle