Hoşgeldiniz  

 “Taleplerinin  Acilen  Yerine Getirilmesini İstediler”

Erkan Ilik | 23 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Fethiye Turistik Çarşı ve Paspatur’u Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek ve Paspatur Çarşısı esnafı ile Paspatur bar işletmecilerinden  ünlü sanatçı Pasha Haktan Koç; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret edip, yeni görevinde başarılar dilediler. Başkan Alim Karaca, misafirlerini Belediye Meclis Üyesi Toplantı Salonunda ağırladı. Son 20 yıldır tarihi Paspatur çarşısının kaderine terk edildiğini ifade eden çarşı esnafları Başkan Alim Karaca’dan taleplerinin yerine getirilmesini istediler. Paspatur esnafı “en acil talebimiz Ölüdeniz ve Çalış dolmuşlarının dönüş  seferinin Palmiye kavşağından yapmasıdır” dediler.

 

“Projenin Gerçekleşmesi İçin Sayın Valimizin Desteği Ve Onayı Gerekiyor”

Paspatur Çarşısın gelişmesi ve daha fazla turistin gelmesi için bir takım taleplerde de bulunan Paspatur Çarşısı esnafına Başkan Karaca, Fethiye Belediyesi olarak biz yapabileceğimiz işleri hemen yapmaya başlayacağız. Ama bizi de aşan bazı konular var. Önümüzdeki hafta içerisinde içinizden seçeceğiniz heyet ile öne Muğla Valimiz Esengül Civelek’i ardından da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ü ziyaret ederek bizi aşan konular hakkında da onlardan taleplerde bulunalım” dedi.  Başkan Alim Karaca; Paspatur için çok önemli bir proje hazırladıklarını ifade ederek bu projenin gerçekleşmesi için Sayın Valimizin desteği ve onayı gerekiyor, dedi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Paspatur Çarşısının gelişmesi adına bir takım taleplerde bulunan Fethiye Turistik Çarşı  vePaspatur’u Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek, “Fethiye Turistik Çarşı  ve Paspatur’u Güzelleştirme Derneği olarak yapacak olduğunuz Belediyecilik çalışmalarınızın her şeyden önce ilçemizin turizm anlamında tüm değerlerini ileriye taşıyacağına olan inancımız tamdır. Belirtmek isteriz ki, son yirmi yılda Turistik Çarşımızın sorunlarına hiçbir şekilde değinilmemiştir. Hiçbir yatırım yapılmamış, aksine çarşımızın turistlerle ilişkisinin en aza indirgenmesi için her türlü yöntem denenmiş, bu yönde uygulamalar yapılmıştır. Günümüz turizm faaliyetleri içinde, dünyanın her yerinde, “oldcity” olarak adlandırılan tarihi çarşıların turistlerin en çok ilgi gösterdikleri yerler arasında  olduğu hepimizin malumudur. Fethiye’de bu özellikleri taşıyan yerin Paspatur Çarşısı olduğu aşikardır. Bizler Paspatur Çarşımızın hak ettiği yerlere ulaşması adına öncelikle dalış teknelerinin eskiden olduğu gibi Yat Taksiden başlayarak ikame edilmesi ve 12 ada tur tekneleri ile devamının sağlanması özel yatların, küçük ölçekli tur teknelerinin daha sonra gelmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını, Fethiye’ye gelen turistle olan ilişkimizi artmasını ve böyle bir çarşıdan haberdar olmalarını istiyoruz. Fethiye girişinde Karagedik ve Ölüdeniz yolu üzerinde olmak üzere çarşımızın görsellerinin olduğu “oldcity” yazan totem tabela yapılmasını istiyoruz. Fethiye evi arkasındaki boş alanın yeniden düzenlenerek tur otobüsleri için yolcu indirme ve bindirme alanı oluşturulmasını istiyoruz. Böylelikle hem şehir içi trafiği hem de çarşıya girişin kolaylaşmasına fayda sağlayacaktır” dedi.

 

“Çalış  Ve  Ölüdeniz Minibüsleri  Paspatur’dan Dönüş Yapsın”

Paspatur Çarşısının girişi olarak kullanılan sokak başlarına “OLD CİTY” yazan “sarı zemin üzeri siyah”  yön tabelalarının konularak daha dikkat çekici bir çarşı olabileceğini söyleyen Fethiye Turistik Çarşı  vePaspatur’u Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Zercek, “Çalış ve Ölüdeniz minibüslerine (ring seferi uygulanmalıdır)TEB Bank karşısına bir cep yapılarak  sadece yolcu indi bindisi yapması, dönüş yolu için var olan durağın kullanılmasının, çarşıyı eski günlerine dönmesi adına güzel bir çalışma olacaktır. Yine minibüsler, turizm hareketliliği olan bu aylarda son seferlerini en geç saat 24.00’da sona erdirmektedirler. Bu saatler biraz daha geç saatlere kadar uzatılmalıdır. Ve yine Fethiyespor mağazası yanına turizm enformasyon ve şikayet ofisi yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Antik Tiyatroda Festivaller Yapılmalı”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yeni görevinde başarılar dileyen Fethiye’nin sevilen sanatçılarından Paşha Haktan Koç ise, “Fethiye Dünyada eşi benzeri olmayan özelliklere sahip bir şehir. Şurada az ileri de  Dünya genelinde denize en yakın Antik Tiyatro olan Antik Tiyatroya sahibiz.    Burada her yıl bir aya yayabileceğimiz  ünlü sanatçı konserleri ve caz konserleri yapılabilir. Burada yapılan konserlerin ardından konseri izlemeye gelen yerli ve yabancı turistler  Paspatur Çarşısına gelerek  alışp verişlerini yapıp çarşıyı gezme imkanları bulurlar. Bunun yanında en büyük sorunlardan birisi de Paspatur Çarşısı ve çevresinin bölgemize özgü Yörük simgelerinden  heykeller yaparak, burada turistler fotoğraf çektirerek ölümsüz hatıralar götüreceklerdir” dedi.

 

Karaca ” Ortak Akılla Çalışacağız”

Ziyaretlerinden dolayı Fethiye Turistik Çarşı  vePaspatur’u Güzelleştirme Derneğine ve Paspatur Çarşısı esnafına teşekkür eden Başkan Alim Karaca, “Fethiye’nin Türkiye ve Dünya genelinde marka bir turizm cenneti olduğunu anlatmak için, son zamanlarda bir çok girişimim ve görüşmelerim oldu. Burada hepimizin amacı Fethiye’mizin daha iyi yerlere gelmesidir. Paspatur Çarşımız için taleplerinize baktığım zaman hepsi yapılabilecek kolay işler. Önümüzdeki hafta içerisinde içinizden seçecek olduğunuz heyetle birlikte öne Muğla Valimiz Esengül Civelek, ardından da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’ü ziyaret ederek bizi aşan konular hakkında da onlardan taleplerde bulunalım” dedi.

Haber/Foto: Ayfer Kurt

PASPATUR (1)_320x480 PASPATUR (2)_640x427 PASPATUR (3)_640x427 PASPATUR (4)_640x427 PASPATUR (5)_640x427 PASPATUR (6)_640x427

164 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800