Hoşgeldiniz  

T.C. FETHİYE 1. İCRA DAİRESİ 2014/5866 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Erkan Ilik | 21 Temmuz 2016 | Resmi İlanlar

T.C.  FETHİYE  1. İCRA DAİRESİ

 2014/5866 ESAS

 TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Muğla İli Fethiye İlçesi Nif Mahallesi  244 Ada 8 parselde 2.674,44 m2 yüzölçümlü Tarlanın tam hissesi yerleşik alanda kalmaktadır. Nif mahalle merkezine 500 metre mesafededir. Hayvan çiftliği olarak yapılmıştır. 175 metre kare iki katlı yönetim binası, tabanlar seramik, kapı pencere doğramaları pvc, sıvalı boyalıdır. 200 metre kare ahır ve depo tek katlı sıvalı boyalı üstü sandeviç panel kaplıdır. 300 metre kare çelik yapı hayvanların dolaşması için etrafı açık ahır, üstü çınga kaplıdır.

 Yüzölçümü : 2.674,44 m2

Kıymeti : 370.000,00 TL

 KDV Oranı : %18

  1. Satış Günü : 06/09/2016 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 06/10/2016 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri : Fethiye Adliyesi  Ek Binasında bulunan 1. İcra Müdürlüğünde

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5866 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları , tebligat yapılamama ihtimaline binaen iş bu ilan tüm alakadarlara  tebliğ mahiyetinde olduğu ilan olunur.12/07/2016

İlanlar: www.bik.gov.tr    Basın: 385633

1850 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.