Hoşgeldiniz  

STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti

Erkan Ilik | 25 Haziran 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları desteğiyle hayata geçirilen “Alan Uzmanları İle Okul Öncesi Öğretmenleri STEM+A Uygulamalı Eğitimi Tecrübe Ediyor Projesi” açılış toplantısı Akyaka’da gerçekleşti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yürütülen projenin açılışına, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Yücelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy, Üniversite akademik personeli ile öğretmenler katıldı. Haziran ve Eylül ayları olmak üzere iki dönemde tamamlanacak olan eğitimde, 25 ilden 30 eğitimci yer aldı.

Projenin içeriği ile bilgi veren proje yürütücüsü ve aynı zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emine Çil, TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında yürütülen etkinlikten büyük bir heyecan ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Doç. Dr. Emine Çil proje çerçevesinde öğretmenlere, STEM disiplinleri ile tanışma, STEM disiplinlerine yönelik okul öncesi sınıflarda kullanılacak görseller hazırlama, STEM eğitiminin kuramsal yapısı ve okul öncesi dönemde STEM eğitiminin kuramsal yapısı başlıkları altında çeşitli eğitimler verileceğini söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim elemanlarından oluşan 25 kişilik proje ekibi, gerçekleştirilen eğitimler sonrası katılımcıların almış oldukları eğitimi meslektaşları ile paylaşmaları ve bu eğitimi kendi sınıflarında uygulamaları aşamalarını takip edecek.

Haber MerkeziSTEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti (1)_618x480 STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti (2)_640x426 STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti (3)_622x480 STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti (4)_640x426 STEM+A Uygulamalı Eğitimi Projesi Hayata Geçti (5)_640x459

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800