Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Siyasette Kadın Dayanışması Platformu’ndan Karaca’ya Ziyaret

Erkan Ilik | 16 Mayıs 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Siyasette Kadın Dayanışması Platformu üyeleri,Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti.

Seçim sonrası bu ziyaretin tebrik niteliğinde olduğunu söyleyen Platform Dönem Sözcüsü Suna Kumyol; “Yerel seçimlerden bir süre önce Fethiye’deki bazı STK’lar, siyasi partilerin kadın kolları,vakıflar ve bireysel katılımcılar bir araya gelerek, kadının yerel yönetimlerde daha fazla yer almasını temin için ne yapılmalı diye düşündük. Bu platformu oluşturarak kadınlarımızı muhtar adayı olma konusunda yüreklendirmeye çalışırken, siyasi partilere ziyaretlerimizde, belediye meclis üyelerinin listelerinde kadınlara daha fazla yer verilmesini talep ettik. Ancak görüldü ki; bu talebimiz dikkate alınmamış. Çok az kadın meclis üyemiz(seçime katılan siyasi partilerin tümü için 4 kadın), 42 mahalle içinde bir kadın muhtarımız var. Bu sonuç üzüntü vericidir. Şimdi çalışmalarımıza devamla bu sonucu gelecek seçimde değiştirmenin yollarını arayacağız. Seçilen KesikkapıMuhtarı Suzan hanıma desteğimizi sürdüreceğiz. Sizden de taleplerimiz olacak. En kısa zamanda bu konu için sizinle tekrar konuşacağız.”dedi.

Siyasette Kadın Dayanışması Platformu üyeleri,Başkanı tebrik için gelenlerin ziyaretçilerin yoğunluğuna rağmen, samimi bir havada geçen görüşmeden memnun ayrıldı.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

Siyasette Kadın Dayanışması Platformu’ndan Karaca’ya Ziyaret (2)_526x480 Siyasette Kadın Dayanışması Platformu’ndan Karaca’ya Ziyaret (3)_640x480

 

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.