Hoşgeldiniz  

Simit Fiyatlarındaki Belirsizlik Üzüyor

Erkan Ilik | 13 Şubat 2018 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

Fethiye’de simit fiyatlarındaki belirsizlik vatandaşları üzüyor. Kimi simitçi simidi 1 TL’den satarken, kimisi de 1,25 TL’den satıyor.

Fethiye’de Esnaf ve Sanatkarlar Odası bu konuda herhangi bir fiyat ayarlaması yapmamasına rağmen pek çok köşede ve unlu mamul satıcılarında simit 1,25 TL’den satılıyor. Vatandaşlar zam isteğine henüz resmi bir şekilde fiyat artışı verilmemesine rağmen zamlı satışlara tepki gösteriyor. Fethiye’de pek çok noktada 100 gram simit 1,25 TL’den satılırken; simidin 100 gramının 90 kuruştan satılması gerektiği ifade edildi. Fethiye’de bazı noktalarda 100 gram simit 1 TL, bazı noktalarda da yine 100 gram simit 1,25 TL’den satılıyor. Vatandaşlar Fethiye’de iki farklı fiyata simit satıldığına dikkat çekerek; ”Zam kararını kim verdi bilmiyoruz. Ancak Fethiye Belediyesi Zabıta yetkilileri mutlaka denetleme yapmalıdır. Hemen her köşede değişik fiyatta simit satılıyor. Vatandaşlar satıcılar ile fiyatın yüksekliğinden tartışıyor. Bu belirsizliğin kısa sürede giderilmesi gerekir” diye konuştular.

Bir simit satıcısı ise 1 TL’den simit sattığını belirtip; ”Fiyatta değişikliğimiz yok. Ancak bazı noktalarda değişik fiyattan satışların olduğunu duyuyoruz” diye konuştu.

Fethiye’deki simit üreticilerinin Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na 100 gram simidin 1,25 TL olması için müracaat ettiği ve bu müracaatın Muğla Üst Birlik yetkililerine gönderildiği ancak olumlu bir cevabın henüz gelmediği öğrenildi. Fiyat ayarlamasının yapılmamasına rağmen bazı fırıncı ve simitçilerin 1,25 TL’den simit satmaları ise eleştirilip tepki ile karşılanıyor.

Haber Merkezi

fethiye simit fiyatları (2) fethiye simit fiyatları (3)

283 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.