Hoşgeldiniz  

SEYDİKEMERDE TARIM ve ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ İLE HALK EĞİTİM ÇİFTÇİ KURSLARI DÜZENLEYECEK

Erkan Ilik | 11 Ocak 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

 

 

 

Tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek, ülkemiz ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamak, tarım sektöründe üretimde bulunanların eğitilmelerine yönelik olarak Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  İlçe genelinde çiftçi kursları düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında iş birliği protokolü, MEB Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2019 yılı için imzalandı.

Söz konusu protokol ile Seydikemer ilçesinde ; Tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek, ülkemiz ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamak hedeflenmektedir.

Ayrıca çiftçi çocuklarına ve gençlere el sanatlarını öğreterek istihdam oluşmasına, kırsal ekonominin çeşitlendirilmesine ve iç göçün önlenmesine katkıda bulunmak üzere “Genç Çiftçi Projeleri” kapsamında meslekî ve teknik eğitim verilmesi ve başarılı olanların belgelendirilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Seydikemer Tarım ve Orman Müdürlüğünün görev alanına giren ve modüler eğitim programı olan konularda çiftçilere ve diğer hedef kitleye yönelik olarak açılacak mesleki ve teknik eğitim kursları sonunda geçerli bir sertifika verilecek. Kurslara 18 yaşını doldurmuş, en az okur-yazar tüm çiftçi ve çiftçi çocukları ile merkez ve mahallelerde yaşayan meslek edinmek isteyen ilgili kişiler Seydikemer Tarım ve Orman Müdürlüğüne başvuru yapabilecektir.

Haber/Foto:Hakan Çelikdemir

seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (1)_640x427 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (1)_640x427 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (2)_480x480 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (2)_640x427 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (3)_640x427 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (4)_640x427 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı (5)_640x376 seydikemerde tarım ve orman bakanılığı_640x427

 

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle