Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

Servis Sürücülerine Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erkan Ilik | 07 Kasım 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Fethiye’de okul servisleri sürücülerine yönelik uyulması gereken kurallar ve davranışlar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısına; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Fethiye İlçe Emniyet Müdür vekili Zafer Duymuş, Fethiye İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Fethiye İlçe Emniyet Trafik Büro müdürlüğü ile Fethiye İlçe Jandarma trafik yetkilileri, Fethiye Rehberlik Araştırma Merkezi müdür yardımcısı Cevdet Yüksel ile okul servis sürücüleri katıldı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik şubesi ekipleri; öğrenci servis şoförlerine uyulması gereken kuralları anlattı. Sinevizyon eşliğinde meydana gelen kazalar ve sürücülerin uymaları gereken kurallara dikkat çekildi.

Okulların açılmasıyla birlikte özellikle öğrenci taşımacılığı yapan işletmelerin daha özverili olması gerektiğini vurgulayan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “İlçemizdeki özellikle taşımalı eğitim kapsamında 1451 öğrencimiz var. Bunlarla ilgili 122 servis aracımızın ihaleleri yapıldı ve bu öğrencilerimiz taşınmaya başlandı. Yine 235 araçla bu 1953 öğrencimiz ‘özel servis’ diye adlandırdığımız servis ile taşımaları başlandı. Bu dönem içerisinde gördük ki bizim servislerle ilgili ciddi bir sıkıntımız yok ama sizlerin de malumunuz olduğu üzere Dalaman’da bir kaza meydana geldi. O kazada yaralanan çocuklarımız Fethiye’ye getirildi. Bir yavrumuz vefat etti maalesef ki. Buna hep beraber gerçekten üzüldük. Bu durum adli süreç olduğu için hala devam ediyor. Tüm tedbirleri alabilirsiniz ancak yine kaza olabilir. Fakat gerçekten can taşımanın ciddi bir sorumluluğu var. Bizler istiyoruz ki Fethiye İlçemizde 29 bin civarında öğrencimiz var. Bu eğitim-öğretim yılı boyunca sadece servis anlamında değil, motorla gelen öğrencilerimizde dahil bütün tedbirleri alalım. Kimsenin canına zarar gelmesin. Geçtiğimiz yıllarda sizlerde malumunuz olduğu üzere Seydikemer’de motor kazasında geliş gidiş yapan bir yavrumuzu da kazada kaybettik. Bu yaşananlar bizleri, sizleri hepimizi üzüyor. Onun için bizim arkadaşlarımız ile zaten haftalık değerlendirmelerimiz oluyor. Bundan sonraki süreçte de devam edecek. Şu anki süreçte ciddi bir sıkıntımız yok. Bizim sizden ricamız daha hassasiyetli olmak” diye konuştu.

Kaymakam Şahiner’in konuşmasının ardından servis şoförlerine uymaları gereken kuralları anlatan Fethiye İlçe Trafik Denetleme Trafik Eğitmeni Ali Sarıbel  ise, emniyet kemerinin takılması, direksiyon başında cep telefonuyla konuşulmaması, her öğrencinin koltuğunda emniyet kemeri bulundurma, ayakta öğrenci taşımama, servis yardımcı rehber personel bulundurma ve çocukların indirilip, bindirilmesi sırasında dikkatli olunması gerektiğini kaydetti. Denetimlerin sıklaşacağını da belirten Sarıbel, kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem gerçekleştireceklerini, eksik belge ve araçta bulunması gereken eksik trafik işaretleri varsa biran önce bunların giderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber / Foto: Hakan Çelikdemir

servis sürücüleri toplantısı (1)_640x427 servis sürücüleri toplantısı (2)_640x427 servis sürücüleri toplantısı (3)_640x427 servis sürücüleri toplantısı (4)_640x427 servis sürücüleri toplantısı (5)_640x427

 

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8680
EURO 7,8312
BIST 1,1402
ALTIN 398,89

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle