Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Şef Mavi Derneği Muğla Milli Eğitimi Ziyaret Etti

Erkan Ilik | 16 Ocak 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

Şef Mavi Derneği Muğla Milli Eğitimi Ziyaret Etti

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Bozkurt, Cuma Kızılaslan Ve Abdi Türkben İle Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Şefi Sibel Erişti; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi ziyaret etti. “22-23 Şubat 2020 GastroMuğla Uluslararası Gastronomi Festivali” hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Bu ziyarette Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan kuruluşlarının 10. yılında yapacakları çalışmalardan bahsetti. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu, Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından “22-23 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gastro Muğla Uluslararası Gastronomi Festivali” ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Muğla’da ilk kez gerçekleştirilmesi planlanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Uluslararası Gastronomi Festivaline, 81 ilden meslek lisesi ve üniversite öğrencileri ve şefler katılabilecek. Festivale, Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Muğla İl Turizm Müdürlüğü, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlar da destek sunacaklar.

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan: “Festivalin amacı, yarışmacılara Türk mutfağını benimsetmek, yarışma kategorilerine göre hazırlayacakları menülerde Türk Mutfağı üzerine araştırmalar yaptırarak öğrenmelerini sağlamak,  lise ve üniversite düzeyi okullardan gelen öğrencilere hızlı yemek üreticiliğini, tabak sunum tekniklerini ve tat – lezzet uyumunu öğretmektir. Ayrıca organizasyon bünyesinde coğrafi işaret almış ürünleri, ikramlarda bulunarak gelen ziyaretçi ve katılımcılara aktarmak, bunun yanı sıra Türkiye geneli ve uluslararası katılım gösteren sektör profesyonellerine, Muğla’yı tanıtmak, hiç gelmemiş katılımcılara Muğla’yı anlatmak, gıda sektörü ve endüstriyel firmalar ile sektör profesyonellerine çözümler bulmak yeni ürünleri tanıtmak gayesi içerisindeyiz.” dedi.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Şefi Sibel ERİŞTİ,  eğitim sürecinde olan öğrenciler için bu çalışmaların önemli olduğuna ve işbirliğinin gerekliliğine değindi.

Meslek lisesi öğrencilerinin, mezun oldukları alanda istihdam edilmelerinin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini sergileme imkânı buldukları bu tür faaliyetlere katılım göstermesi, gelecekteki kariyerlerini belirlemede çok önem arz ediyor. Öğrencilerin motivasyonlarını artırmaya ve mesleki anlamda gelişmelerine katkı sağlayacak her türlü çalışmayı canı gönülden destekliyoruz.” dedi.  TÖRE, diğer aşçılar derneği ile işbirliği sağlanarak Muğla’nın yöresel ürünlerinin markalaşmasına ve coğrafi işaret tescili almasına yönelik çalışmaların yapılmasını önerdi. Ziyaretçiler bu konu ile ilgili çalışmaktan duyacakları memnuniyeti dile getirdi.

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği yönetim kurulu üyelerinin, İl Müdürüne “”Pervin Töre” işlemeli, dernek amblemli aşçı ceketi hediyesini sunması ile ziyaret sona erdi.

 

501 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7432
EURO 9,0968
BIST 1,1746
ALTIN 474,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle