Hoşgeldiniz  

Satılık Yazlık Almak İsteyenler İçin Öneriler

Erkan Ilik | 07 Ağustos 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Satılık Yazlık Almak İsteyenler İçin Öneriler

Her bölgede cazip fırsatlar ve bol manzaralı yazlık seçenekleri bulunuyor.

Son yılların en trend tatil seçeneği yazlıklar, satılık ve kiralık olarak yatırımda kazançlı fırsatlarla sunuluyor. Tatil yapacağınız dönemlerde de dilerseniz yazığı kiralayabilir, karlı ve kazançlı bir gayrimenkul yatırımı yapmış olursunuz.

Peki hangi bölgeden, hangi beldeden yazlık almak daha caziptir? Yazlık seçerken nelere dikkat edilmelidir? Satılık yazlık almak isteyenler için öneriler, haberimizde yer alıyor.

Yazlık Seçerken Hangi Faktörler Değerlendirilir?

Satılık yazlık alırken öncelikle konum ve bölge özellikleri değerlendirilir. Turizmin en yüksek seviyede yaşandığı bölgeler, Akdeniz ve Ege Bölgelerini kapsıyor. Tabi Marmara Bölgesi ve Karadeniz’de de şahane yazlık seçenekleri bulunuyor. Özellikle Fethiye satılık villa konusunda serin ve bol oksijenli bir tatil düşünüyorsanız ya da Karadeniz’de her mevsim doğa ile iç içe manzaralar istiyorsanız birçok yazlıklar, lüks villalar, bağ ve çiftlik evleri bulunuyor.

satılık-yazlık-fethiye

  • Yazlıklar İçin Bölge ve Belde Chek-inleri

Denize sıfır konumda, tertemiz sular, altın sarısı kumlar ve muhteşem güneş açılarıyla her yıl tatil yapmak isterseniz Ege ve Akdeniz tam size göre. Biraz tatil biraz yatırım olsun, İstanbul’a yakın olsun diyorsanız eğer, Marmara Bölgesi’nde 3 denize de kıyı konumu sunan şahane tatil beldeleri bulunuyor. Öncelikle satılık yazlık için bölge ve belde seçiniz, yazlık kriterlerini daha kolay değerlendirebilirsiniz.

  • Yazlık Evin Yapı ve Teknik Özellikleri

Yalnız yaşayanlar, yeni çiftleri çocuklu aileler veya kalabalık aileler, arkadaş grupları gibi kişi kapasitesini değerlendirerek yazlık seçimlerini yapabilirsiniz. Aynı zamanda yatırım amaçlı düşünüyorsanız, evin oda sayısı, eklenebilecek yatak kapasitesi de değerlendirilmelidir. Yazlık yapının teknik özellikleri, dubleks, tripleks ya da apartman dairesi olması, müstakil yazlık olması, site içerisinde veya bağ evi olması gibi özellikler, nitelikle değerlendirilmelidir.

Havuzlu satılık yazlık, kapalı havuzlu, ısıtma havuzlu, korunaklı villa seçenekleri, çocuk oyun bahçeli yazlıklar gibi pek çok seçenek bulunuyor. Evin yapı özellikleri; balkon yapısı ve sayısı, verandası, çatı katı, cephesi, bahçe ve şayet sosyal tesis imkanları bulunuyor ise  tüm detayları değerlendirilmelidir.

  • Fiyat ve Menkul Değeri

Yazlık almak tıpkı konut almak kadar özen gösterilmesi gereken bir seçimdir. Hatta yazlık alırken, iklim ve coğrafi özellikler daha çok önem kazanır. Konutun bulunduğu bölgenin iklim özellikleri, nem, sıcaklık ve rüzgar değerleri, satılık yazlık alırken önemli faktörlerdir. Kış mevsiminde kullanılmayan yazlıkların bakımları, nemi yüksek olan bölgelerde evin ne kadar zamanda bir bakım, tadilat gerektirdiği analiz edilmelidir.

Bahçe ve çevre düzenleme etkileri, havuzun aylık, yıllık bakımları, günlük bakımları, ısınma tipi, soğutma sistemleri, mutfak donanımları ve teçhizatı, banyo sayısı gibi faktörlerin her biri değerlendirilmelidir.

Ayrıca satılık yazlık ilanlarında bulunan ilan bilgilerinin doğru olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli, yazlık görülerek satın alınmalıdır. Ruhsat, iskan gibi çeşitli belgeler kontrol edilmelidir.

 

 

432 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle