Hoşgeldiniz  

ŞAHİNER’DEN HARMANDAR’A TEŞEKKÜR

Erkan Ilik | 11 Temmuz 2018 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar veda turlarında. Harmandar, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e ziyarette bulunarak verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Öte yandan Muğla Üniversitesi Rektörlüğü için 48 profesörün YÖK’e başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar veda turlarında. Harmandar, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e ziyarette bulunarak verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Beraberinde Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür vekili Yusuf Sülün, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte Kaymakam Muzaffer Şahiner’i ziyaret eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, Fethiye Üniversitesi için Fethiye’de önemli fakülteleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Harmandar; ”Fethiye Üniversitesi bir gün mutlaka kurulacaktır” ifadelerini kullandı. Ziyarette kısa bir açıklamada bulunan Kaymakam Muzaffer Şahiner, ”Fethiye’de 3-4 bin üniversite öğrencisi var diyorsak, Sayın Rektörümüzün girişimleri sayesindedir” dedi.

”FETHİYE’Yİ KORUDU”

Kaymakam Şahiner  ”Bugün Fethiye’de 3-4 bin öğrenci var diyorsak fakültelerimizin sayısı 3’e çıktıysa bunların tamamını sayın rektörümüze borçluyuz. Kendisi her zaman Fethiye’yi korudu, kolladı, destekledi. Bu anlamda şükranlarımızı sunuyoruz. Ama tabi ki insan oğlunun ömrü devam ettikçe yükümlülüklerimiz devam ediyor olacak” dedi.

”KAMPÜSE HAPSOLMASINA RAZI OLMADIK”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar ise rektörlük görevini önümüzdeki günlerde tamamlayacağını kaydederek; veda turları içinde teşekkür ziyaretlerinde bulunduğunu söyledi. Harmandar; ”Ziyaretimizin amacı şudur. Bildiğiniz gibi 4 Aralık 2010 tarihinde Muğla Üniversitesi rektörlük görevime başladım. 7 yılı aşan süre içerisinde üniversitemizin gelişmesi, akademik olarak gelişmesi konusunda pek çok çalışmalar yaptık. Muğla’nın ilçeleri neredeyse Muğla’dan büyük durumda. Dolayısıyla üniversitemizin kampüse hapsolmasına razı olmadık. İlçelerimizin de üniversiteyle bütünleşmesi gerektiğine inandık ve bunun için gerekli destekleri verdik. Fethiye bu konuda en çok önem verdiğimiz ilçelerden bir tanesi. Bugün Fethiye 4 bin 500 öğrencisiyle sağlık bilimleri fakültesi, ziraat fakültesi, işletme fakültesi olmak üzere 3 fakülte var. Ayrıca Seydikemer’de Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu var. Ve bu sene ilk öğrencimizi alıyoruz. Seydikemer’e 40 öğrenci kontenjanı ayrıldı. Ayrıca burada Ali Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Hizmetleri Yüksek okulumuz var. Kampüsümüz çok gelişti ve görmekten çok mutlu oluyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine ve Fethiye’ye hizmet etmekten gurur duyuyorum. Üniversiteli ilçe olmak bir başkadır. Turizmin cenneti olan Fethiye’de Uluslararası  bir Üniversite açmaktan mutlu olacağız. Ben veda etmek için buradayım. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine yeni bir rektör hizmet verecek. Çalışmalarımıza destek olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

”26’SI BİZİM ÜNİVERSİTEDEN”

Harmandar; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektör adaylığı için 48 profesörün başvuruda bulunduğunu öğrendiğini kaydetti. Harmandar; ”26’sı bizim üniversitemizden, 22’si diğer üniversitelerden 48 aday YÖK’e davet edildi. Mülakatlar yapıldı. Değerlendirme çalışmaları devam ediyor. Yasaya göre 3 rektör adayı Cumhurbaşkanlığına arz edilecektir. Atama da taktir de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacaktır. Yeni rektörümüze elimizden gelen desteği vermeye de hazırız” ifadelerini kullandı.

(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

harmandar (1)_320x213 harmandar (2)_320x213 harmandar (3)_320x213

129 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.