Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Saatcı’dan Fenerbahçe Kongre Değerlendirmesi

admin | 26 Eylül 2011 | Güncel

Geçtiğimiz hafta sonu Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde yapılan Fenerbahçe Olağanüstü kongresine katılan Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesi olan Behçet Saatcı, kongrede yaşananları değerlendirdi. Kongreyi yaşanan süreç itibariyle olağanüstü bulan Başkan Saatcı; “Kongrede birbirine daha fazla kenetlenmiş bir Fenerbahçe gördüm. Spor Kamuoyunu ve ülkeyi yönetenlerin gerçekten büyük bir kitleyi ilgilendiren Şike Soruşturmasıyla ilgili tansiyon düşürücü hamleler yapması gerek” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlediği olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde hafta sonu yapılan kongreye Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da katıldı. Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Başkan Saatcı konu ile ilgili olarak meclis salonunda bir basın toplantısı düzenledi.  Fenerbahçe Kongresi ile ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Saatcı “Herkesin Başkan Aziz Yıldırım’ın yanında kenetlendiğini gördüm. Fenerbahçe’nin geleceği emin ellerde. Çünkü kongrede bayanların ve gençlerin yoğunluğu vardı. 20 Eylül tarihinde Fenerbahçe’nin Manisaspor ile oynadığı ve kadınların ve çocukların ücretsiz olarak maç izlenmişti. Bu gün Fenerbahçe tarihinde bundan sonra özel bir gün olarak kutlanacak” diye konuştu.

“CEVAPSIZ SORULAR VAR”

UEFA’nın Trabzonspor’u Şampiyonlar Ligi’ne davet ettikten sonra, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in Yurt dışı yasağının iki saat sonra kaldırılmasının kongrede en çok öne çıkan konu olduğunu belirten Fenerbahçe Kongre üyesi Behçet Saatcı “Kongrenin başlaması ile birlikte Divan Başkanı Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Dava Savcısı hakkında konuşulmaması ile ilgili özellikle uyarıda bulundu. Kongre çok gergin bir süreçte geçti. Ben birçok siyasi partilerin kongrelerine de katıldım.  Bu gerginliği yaşamadım. Devleti yönetenlerin bu tansiyonu düşürmek için bazı müdahalelerde bulunması şart” diye konuştu.

Fenerbahçe tabanında inanılmaz bir kenetlenmenin olduğunu kongrede gördüğünü belirten Başkan Saatcı; “Kongrede yaşadığım izlenimler arasında gergin bir ortamın olduğunu gördüm. Sadece niçin Fenerbahçe? diye düşünüyorlar. İyi ki bu kongreye katılmışım. 3 Temmuz’dan sonra camia arasında olağanüstü bir kenetlenme var. Özellikle Uğur Dündar’ın konuşması çok dikkat çekti. Uğur Dündar, Aykut Kocaman, Alex ve kadınlar konusundaki konuşmaları ayakta alkışlandı. Ama ortam çok gergin. Sanki bir kibrit çaksan alev alacak. Birileri bu ortamı yumuşatması lazım. Aklıselim galip gelmeli” dedi.

174 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800