Hoşgeldiniz  

Saatcı, “16 yıldır ellerini tutan mı vardı?”

Erkan Ilik | 06 Şubat 2018 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Siyaset, siyasi

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “İnşallah düşündüklerini yaparlar. Ancak 16 yıldır ellerini tutan mı vardı da Fethiye’ye yatırım yap(a)madılar. Yıl 2009! En yetkili ağızdan verilen sözler ne oldu? Siyaset yalan atma değil, verdiğin sözü yerine getirme sanatıdır!” diye konuştu.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, geçtiğimiz günlerde Fethiye’nin bekleyen projeleri hakkında gazetecilere açıklama yapmıştı. Projelerin yapılabilmesi için yerel idarecilerinde planlamalar yapması gerektiğine dikkati çeken Kadir Sarıhan, Fethiye Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasındaki çekişmelerin Fethiye’nin zararına neden olduğunu kaydetmişti. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın bu açıklamalarına DP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, sosyal medya hesabından cevap verdi.

Demokrat Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın ‘Fethiye son 10 yıldaki Fethiye değil. Büyümekte ve gelişmekte. Şehir bize dar gelmekte. Özellikle trafik sorunumuz başlı başına ciddi bir sıkıntı. Bunların yapılabilmesi için yerel idarenin de planlamalar yaparak yürürlüğe koyması lazım. Burada maalesef Büyükşehir ve Fethiye Belediyesi arasındaki irtibatsızlık, aradaki çekişmeler ve bazı anlaşmazlıklar bizim hak etmediğimiz şekilde sorunlarla karşılaşmamıza neden olmakta’ açıklamalarına cevap verdi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, öncelikle Kadir Sarıhan’ın açıklamalarına saygı duyduğunu belirterek şunları yazdı; “İnşallah düşündüklerini yaparlar. Ancak 16 yıldır ellerini tutan mı vardı da Fethiye’ye yatırım yap(a)madılar. Yıl 2009! En yetkili ağızdan verilen sözler ne oldu? Siyaset yalan atma değil, verdiğin sözü yerine getirme sanatıdır!

Büyükşehir Yasası’na gelince, bunu bana değil, kapalı kapılar arkasında yasayı yerden yere vuran kendi partili belediye başkanlarına sorsunlar. Fethiye için iyi şeyler yapan ve iyi şeyler düşünen herkes bizim dostumuzdur. Fethiye’nin aleyhine iş yapan ve düşünen kim olursa olsun düşmanımızdır.”

Haber/Foto: Hülya Kulalı

behçet saatcı behçet saatcı1 behçet saatcı2

 

 

1974 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.