Hoşgeldiniz  

S7 Airlines Moskova-Dalaman Uçuşlarına Başladı

Erkan Ilik | 10 Temmuz 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

S7 Airlines Moskova-Dalaman Uçuşlarına Başladı

S7 Airlines’ın Rusya’nın başkenti Moskova’dan Dalaman’a yaptığı ilk seferle gelen yolcular ve uçuş ekibine Dalaman’da özel karşılama yapıldı.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç: “Domodedovo Havalimanından Dalaman’a tarifeli ilk uçuşun mutluluğunu yaşıyoruz. Uçuşlar her hafta cumartesi günü yeni ve konforlu Airbus 320 tipi uçağı ile gerçekleşiyor. S7 Airlines 181 şehir ve 26 ülkeye uçuş gerçekleştiriyor”

S7 Airlines’ın Rusya’nın başkenti Moskova’dan Dalaman’a yaptığı ilk seferle gelen yolcular ve uçuş ekibine Dalaman’da özel karşılama yapıldı. Moskova’dan Dalaman’a ilk tarifeli seferini yapan uçağın yolcuları ve uçuş ekibi YDA Dalaman Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı. Uçuş ekibi ile pasta kesilerek ilk uçuş kutlandı ve yolculara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Dünyanın en iyi 100 havayolu listesinde yer alan S7 Airlines Rusya’nın başkenti Moskova’dan YDA Dalaman Havalimanı’na ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. S7 Airlines’ın dolu gelen ilk uçağının ekibi uçuşun gerçekleşmesinde katkısı olan YDA çalışanları diğer kurumlara teşekkürler etti.

181 şehir ve 26 ülkeye uçuyor

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, şunları söyledi: “2018 yılından beri S7 Airlines ve Fly Service ile yoğun olarak ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar sonucu 2019 yaz sezonu için S7 Airlines’ın Moskova hub’ı Domodedovo Havalimanından Dalaman’a tarifeli uçuş konulması kararlaştırılmıştı. Hem S7 Airlines’ın yöneticileri hem Sivil Havacılık Otoritemiz nezdinde sarf edilen yoğun çabalar sonucu bölgemizin gelişimi için önemli olan tarifeli uçuşların gerçekleşmesi adına gerekli zemin oluşturuldu ve halen dolu gelen ilk uçuşun mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu bağlamda, bu uçuşun gerçekleşmesinde başta Sivil Havacılık Genel Müdürümüz Bahri Kesici olmak üzere katkısı bulunan, özellikle S7 Airlines Genel Müdür Yardımcısı Leonid Dayneko, Stratejik Planlama Müdürü Konstantin Pyankov, Türkiye Genel Temsilcisi Arif Shahbazov, S7 Airlines’ın Türkiye’deki temsilci firması Fly Service’ın Yöneticileri ve havalimanımızda yolcu konforunu sağlamak için canı gönülden çalışan TGSyer hizmet kuruluşu ve Yöneticilerine teşekkür ederim.

Rusya’da Aeroflot’dan sonra en geniş uçuş ağına sahip havayolu firması S7 Airlines 181 şehir ve 26 ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir ve havayolunun network’ü sayesinde uçuşlarımızdaki doluluğun yüksek olacağını öngörüyoruz.”

S7 Airlines Türkiye ve Azerbaycan Genel Temsilcisi Arif Shahbazov ise; “6 Temmuz 2019 tarihinde OneWorldAlliance üyesi S7 Airlines tarafından Moskova – Dalaman hattında ilk tarifeli uçuş gerçekleşmiştir. Öncelikle uçuşun gerçekleşmesinde katkısı olan TurkishGroundServices, YDA çalışanları ve diğer kurumlara teşekkürlerimi sunarım. YDA Dalaman Havalimanı’nda gördüğümüz profesyonel çalışma ve havayolumuza gösterilen cana yakın yaklaşım hepimizi etkiledi.

Direkt Dalaman uçuşları başlatarak yolcularımıza Türkiye’ye yapacakları seyahatler için daha fazla imkân sunduğumuz için mutluyuz. Uçuşlar her hafta cumartesi günü yeni ve konforlu Airbus 320 tipi uçağı ile gerçekleşiyor. Dalaman’dan Marmaris ve Fethiye gibi popüler tatil beldelerine ulaşım kolaylığı dikkate alarak Rus yolcularının ilgisinin artacağını umuyoruz. Artan ilgi uçuşların artmasını sağlayacaktır. Muhteşem doğa ve tertemiz denizi ile Türkiye’nin Akdeniz kıyısını yerli Riviera diyebiliriz.”dedi.

S7 Airlines Hakkında

S7 Airlines havayolu firması (Sibir havayolunun ticari markasıdır.s7.ru) Moskova Domodedovo ve Novosbirsk (Tolmachevo) havalimanlarına dayanan geniş iç hat ağına sahiptir. S7 Airlines havayolu tarafından Birleşik devletler Topluluğu, Avrupa, yakın Doğu, Güney-Doğu Asya ve Asya-Büyükokyanus bölgelerine tarifeli uçuşlar yapılmaktadır. 2007 yılında havayolu firması IATA tarafından IOSA (IATA Operational Safety Audit) listesine dâhil edilmiş ve Rusya’da işletme güvenliği konusunda uluslararası denetim prosedüründen başarı ile çıkan ikinci havayolu olmuştur.

Rus havacılık pazarında en genç uçak filosuna sahip havayolu tüm uçuşları önde gelen üreticiler tarafından sunulan Airbus, Boeing, Embraer tipi uçaklarla gerçekleştirmektedir. S7 Airlines Dünyanın en iyi 100 havayolu listesine girmesinin yanı sıra Doğu Avrupa’da Skytrax reytinglerinde üçüncü sıradadır.

2018 yılı verilerine göre, S7 Airlines OAG Punctuality League 2019 listesinde altıncı sıraya yerleşip slot zamanlamasına en çok uyan Rus havayolu şirketi seçilmiştir. 2017 yılı verilerine göre S7 Airlines iki dalda SkyWay havacılık ödülüne laik görülmüştür. “Economi class tarifeli iç hat uçuşları”, “müşteri için en iyi on-line hizmetler” ve aynı zamanda S7 Airlines —Safety Leaders Award tarafından “Ulaşımda güvenlik: uçuş güvenliği” dalında ödüle layık görülmüştür.

S7 Airlines tarafından gerçekleştirilen projeler “Cannes Lions” reklam festivalinde defalarca ödül alıp “Moya planeta” (Gezegenim) ulusal komitesi tarafından da ödüle laik görülmüştür.S7 Airlines2018 yılında 15,9 milyon yolcu taşımıştır.

Haber Merkezi1_640x480 2_640x480 3_615x480

17 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle