Hoşgeldiniz  

Rehabilitasyon Merkezleri Bölge Toplantısı Yaptı

Erkan Ilik | 05 Aralık 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Rehabilitasyon Merkezleri Bölge Toplantısı Yaptı

Özel Özel Eğitim Derneği Muğla İl temsilcisi ve Nursel Özdemir kurumları kurucu müdürü Salih Dündar rehabilitasyon merkezlerinin nitelikleri ve finansal konuların işbirlikli çözümü için İzmir Ticaret odasında yapılan toplantıda yerini aldı.

Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu ve İzmir Ticaret Odası tarafından organize edilen “Özel Özel Eğitim Kurumlarında Eğitimin Niteliğinin Arttırılması ve Finansal Sorunların Çözümü” konulu toplantı İzmir Ticaret Odasında gerçekleştirildi. İzmir Ticaret Odasını başkanı Mahmut Özgener, 22. Ve 26. Dönem Uşak Milletvekili Alim Tunç, 20. Dönem Burdur milletvekili TOBB Türkiye Eğitim Meclis başkanı Dr. Yusuf Ekinci, Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu genel başkanı Yunus Kılıç derneğin yüksek istişare kurul üyeleri Ahmet Yılmaz, Sebahattin Yıldız, Bülent Koç, Metin bozkurt, Mustafa Güler, Sezai Baydilli, Öğün Taş, il milli eğitim müdür yardımcısı Şemsettin Önal, rehberlik araştırma merkez müdürlerinin yanı sıra Ege bölgesinde eğitim vermekte olan rehabilitasyon merkez temsilcileri katılımıyla İzmir’ de gerçekleşti.

Derneğin Muğla il temsilcisi Salih Dündar’ da yapılan toplantıya ilişkin şunları ekledi: “ Özel Özel Eğitim Dernekleri Federasyonu öncülüğünde gerçekleşen toplantıda rehabilitasyon merkezinde eğitim niteliklerinin arttırılması ve finansal sorunların çözümlerine yönelik sunumlar gerçekleştirildi. Derneğimize iletilen talepler doğrultusunda daha önceden değerlendirmeye aldığımız sorunlara ilişkin çözüm önerilerinde bulunuldu. Temsilciliğini yaptığım Muğla ilinin 13 ilçesine hizmet veren kurumlarımızın temsilcileri ile katılım sağladığımız toplantıda eğitim nitelikleri için materyal destekleri, fiziki koşulların iyileştirilmesi gibi konular üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Kurumlarda çalışan personellerin hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılımlarının artması ve bu eğitimlere ulaşımın daha kolay olması adına uzaktan eğitim programının geliştirileceği üzerinde duruldu. Ayrıca finansal sorunları çözümü konusunda ödeneklerin iyileştirileceğine dair beklentiler vardır. Bu beklentilerin giderilmesi ile kurum çalışanlarından verilen eğitimin niteliklerinin artmasına kadar iyileşme olacağı bilinmektedir. Yapılan toplantıya ilişkin çalışmaların önümüzdeki günlerde uygulamaya onulacağı ve çalışmaların sonuna gelindiğinin mesajı verildi. Tüm bu çalışmaların uygulamaya konulmasıyla hizmet vermekte olduğum Nursel Özdemir kurumları olmak üzere tüm Türkiye’ de ki rehabilitasyon merkezlerinin eğitim hizmetinin artış olacağına inanmaktayım. Toplantıda emeği geçen başta dernek başkanımız Yunus Kılıç olmak üzere İzmir ticaret odası başkanı Mahmut Özgener’ e ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

 

248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9211
EURO 6,5695
BIST 7,7822
ALTIN 296,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle