Hoşgeldiniz  

Provokatörler Seydikemer’de Ortaya Çıktı

Erkan Ilik | 22 Temmuz 2016 | Genel, Güncel

Provokatörler Seydikemer’de Ortaya Çıktı

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi nedeniyle o gün Seydikemer ilçesinde yaşanan olaylar sıcaklığını koruyor. Darbe ile birlikte yankılanan Sela seslerini Kaymakam Köken’in kestirdiği iddialarının asılsız olarak ortaya atılması ilçede ortamı gerdi. Sela ve Ezanın okunmasıyla ilgili sorunun yaşanmadığının belirtildiği ve resmi kaynakların doğruladığı olay nedeniyle provokasyonlar devam ederken açıklama zorunluluk haline geldi.

15 Temmuz Günü Seydikemer İlçesinde Yaşanan O Dakikalar;

Sala Ve Ezan’ In Yarıda Kestirildiği İddiası Fitne Ve İftiradır

15 Temmuz 2016 günü yaşanan olaylar esnasında Kaymakamlık Makamında Belediye Başkanımız Yakup Otgöz ve Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş ile durum değerlendirmesi yapılırken Gölbent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarar ve AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Tekeli’nin de hazır bulunduğu bir ortamda saat: 02.00 sularında İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Merkez Yeni Camiinden Sala okunmaya başlanması üzerine, Makamda bulunanların “Bu Salayı kim okutuyor?” sorusu üzerine öncelikle İlçe Müftü Vekili Vaiz Abdurrahman Yılmaz ile Vaiz Ali Erdoğan Kaymakamlığımız sekreteri tarafından aranarak bilgi alınmaya çalışılmış, ancak telefonlarının kapalı olması nedeniyle kendilerine ulaşılamamıştır.

Akabinde İlçe Kaymakamı olarak tarafıma bu hususta bir bilgi de verilmediğinden, talimatın kimden alındığının tespiti için, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Komiser Yardımcısı Mehmet Gözen söz konusu camiye gitmiş, Sala okunması talimatının Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüğünce verildiği bilgisi alınması üzerine, yine yanlış anlaşılmalara ve farklı sonuçlara yol açılmaması için Valilik Makamı aranarak, talimatın Diyanet İşleri Başkanlığından alındığı bilgisi teyit edildikten sonra, telefonuna ulaşılabilen Müftü Vekili Abdurrahman Yılmaz’a Sala okunması talimatının Valilik Makamından teyit edildiği, Salanın sürekli okunması söylenmiştir. Aslında Sala hiç kesintiye uğramamıştır.  Tüm bu anlatılanlar 5 (beş) dakika içerisinde gerçekleşmiştir. O sırada Camide bulunan İlçe Müftülüğünde görevli Vaiz Ahmet Ali KURT tarafından cami önünde bulunan vatandaşlara polislerin Salayı kestirmek için gelmedikleri anlatılmış, konu o anda açıklığa kavuşmuş ve orada bulunan vatandaşlarımızın gündeminden düşmüştür. İddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik veya infial yaşanmamıştır.  İl Müftülerinin dahi görevden alındığı şu durumda, bir sürü yanlış enformasyonların dolaştığı bir ortamda, talimat İl Müftüsünden gelmiş olsa da Valilik Makamından teyit alınması doğru bir harekettir.  İddialar; olayın aslını bilmeden, fitne çıkarmak için iftira atanların hayal ürünüdür.”denildi.

Haber / Foto: Erkan İLİK

Muammer Köken_321x480

3809 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.