Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Erkan Ilik | 24 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Seydikemer’de “Havza Bazlı Optimum Bitki Deseni ile Su İhtiyacının Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi” Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda proje tanıtımını Ankara Üniversite Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Süleyman Kodal Ve Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğünden Şule Küçükcoşkun yaptı.

Toplantıda konuşmacılar; “Bakanlığımız Milli Tarım Projesi ile Havza Bazlı Destekleme Modeli Kapsamında ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme sahip, bölgesel ve yerel düzeyde önem arz eden ürünler desteklenmektedir. Havza bazlı yapılan planlamalarda su kısıtının göz önüne alınarak planlamanın yapılması ve karar destek sistemine katkı sağlanması bakımından Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce ulusal düzeyde “Havza Bazlı Optimum Bitki Deseni ile Su İhtiyacının Teknik ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi”adlı Projeyi tanıttı.

Projenin başarıyla yürütülebilmesi bakımından, Seydikemer İlçemizin genel tarımsal durumu, üretim deseni ve sulama perspektifi değerlendirilmiş, İlçe Müdürlüğümüzce yapılacak planlama ve uygulamalar karşılıklı olarak değerlendirilerek görüş alış verişinde bulunulmuştur.” Dendi.

Projenin ilk toplantısı İlTarım ve Orman Müdürlüğüde yapılmış olup, projenin Seydikemer Ziraat Odası Başkanlığındaki tanıtım toplantısına da İlçe Müdürlüğü’nden Engin Maraşlı ile birlikte Ziraat Mühendisleri Övgü Özge İnce ve Mustafa Yur katıldı. Katılımcıların karşılıklı bölge için hayırlı olması temennisiyle toplantı sona erdi.

Haber/Foto: Erkan İlik

 

Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı (1)_640x360 Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı (2)_640x360 Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı (3)_640x360 Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı (4)_640x360

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.