Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Özel sporcular eğlenceli anlar yaşadı

Erkan Ilik | 07 Kasım 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde gerçekleşen Sandalye Voleybolu organizasyonunda Huzurevi’nde kalan yaşlılar ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular eğlenceli anlar yaşadılar. Fethiye Huzurevi Müdürü Adem Güngör, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Fevzi Koyunoğlu ve sporcu ailelerinin izlediği müsabaka hem engelli sporcular hem de yaşlılar için unutulmaz bir anı oldu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Paralimpik Antrenörü Aycan İnaluk yaptığı açıklamada, “Burada bir ilke imza attık. Sandalye Voleybolu sporunda huzurevlerine öncülük etmek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik. İlerleyen dönemlerde inşallah devamı gelecek” şeklinde ifadeler kullandı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Bu yaptığımız etkinlik şu anda Türkiye’de bir ilk… Sandalye Voleybolunun dünyada örnekleri var ama Türkiye’de ilk kez Huzurevi Müdürlüğü ile ortak proje kapsamında Fethiye’de gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımız ve özel sporcularımız burada eğlenceli anlar yaşadılar. Amacımız bunu ülke geneline yaymak. Güzel bir organizasyon oldu. Bu projede büyük emek harcayan antrenörümüze çok teşekkür ediyorum. Huzurevlerinde yaşlıların katılabileceği bir spor dalı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürü Adem Güngör de, “Yaşlılarımıza yönelik aktivitelerimiz dahilinde etkinliklerimize devam ediyoruz. Sandalye Voleybolu konusunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ve antrenörümüz bize büyük destek verdiler. Bunun yaşlılarımız için güzel bir spor faaliyeti olacağını düşünüyorum. Türkiye’de bir ilk olması da çok önemli. Her yaşta spor yapılabileceğini gösteriyor. Umarım bu proje diğer huzurevleri tarafından da örnek alınır. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular ile huzurevi sakinlerimiz eğlenceli bir maç yaptılar” dedi.

Haber / Foto: Hakan Çelikdemir

huzur evinde etkinlik (1)_640x427 huzur evinde etkinlik (2)_640x427 huzur evinde etkinlik (3)_640x427 huzur evinde etkinlik (4)_640x427

107 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7385
EURO 9,0950
BIST 1,1746
ALTIN 475,27

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle