Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Erkan Ilik | 23 Mayıs 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Öğrencileri “Organik Bahçem” projesi kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezini ziyaret ettiler.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileriokul bahçesinde oluşturdukları “Organik Bahçem” bölümüne bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi ve Yerel Tohum Derneği ile iş birliği yaparak ekim ayında dikim yaptılar. Uzman kişilerden yaparak yerinde öğrenen öğrenciler daha sonra öğretmenleri rehberliğinde çalışmalarına dönem boyunca devam ettiler. Organik Bahçe çalışmalarını yürüten öğrenciler öğretmenleri rehberliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette öğrenciler, daha önce dikilen ürünlerin tohumunu, yeni yetiştirdikleri salatalık ve marulları ziyaret ettikleri merkeze götürdüler. Yerel Tohum Merkezini, laboratuvarları ve tohumların çoğaltıldığı uygulama bahçesini gezerken yerel tohum ve önemi hakkında yetkililerden de bilgi aldılar ve çalışmaları da yerinde görmüş oldular. Öğrenciler daha sonra merkezdeki sorumlularla dikim yaparak ve Muğla yerel basını ile de röportaj yaptılar.

Geziye rehberlik eden Fen Bilimleri zümre öğretmenleri de konu ile ilgili olarak amaçlarının öğrencileri küçük yaşta doğayla buluşturmak, çevre bilinci oluşturmak, sorumluluk almayı ve ürün oluşturmalarını desteklemek, öğrenmeyi sınıflardan doğaya taşımak olduğunu belirttiler.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (1)_640x360 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (2)_640x360 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (3)_640x360 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (4)_640x360 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (5)_640x480 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (6)_640x480 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (7)_640x360 Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da (8)_640x480

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.