Hoşgeldiniz  

Ölüdeniz 2012 Turizm Sezonuna Yeni Tesislerle Girecek

admin | 31 Ocak 2012 | Güncel

Ölüdeniz Belde Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, 2012 turizm sezonuna yenilenmiş otelleri ve sıfır tesislerle girecek olan Ölüdeniz’in Avrupa’da yaşanan ekonomik krizden etkilenmeyeceği belirtti.
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, beldeye yeni otellerin yapılmakta olduğunu, eski otellerinde daha nitelikli butik otel haline gelmekte olduğunu söyledi. Yılmaz, 2012 turizm sezonundan çok olumlu beklentiler içerisinde olduklarını belirterek “Dünyada ve Türkiye’de yaşanan krizi Ölüdeniz’de yaşamadık. Her yıl Ölüdeniz beldesindeki otellerimizdeki doluluk oranı yüzde 80’lerin altına inmedi. Bu yıl yine otelcilerimiz otellerini yeniliyorlar. Yeniden otel yapılmaya başlandı. Ölüdeniz ovacık ve Hisarönü’nde yeni oteller yapılıyor mevcut otellerimiz yenileniyor. Bu yıl Ölüdeniz’e üç tane sıfır otel yapılıyor. Ovacık ve Hisarönü’nde tarımsal nitelikli alanlarda 10 Bin metrekarenin üzerinde sadece turistik tesis yapılabilecek parsellerimizde daha doğal daha geniş odalı daha sportif turizme yönelik oteller yapılması için belediyemize projeler gelmeye başladı. Bunlarda bizi mutlu ediyor. Bizde belediye olarak zaten yatırımcımızın yanındayız. Bu oteller iş ve istihdamı arttıracak. Ovacık Bölgemizde 400 Bin dönüme yakın arsamız küçük, küçük parsellenmemişti. Bunlar olduğu gibi kalmıştı. Çevre Korumada bunlar sadece turistik tesis yapılabilir niteliğindeydi. Bu projenin çok doğru bir planlama olduğunu görüyoruz” dedi.
Bilgi Üniversitesi’nin daha önceki yıllarda Ölüdeniz’de hem otel hem de dil okulu anlamında 40 bin metrekare üzerine tesis yaptığına işaret eden Başkan Yılmaz, “Şuanda da Babadağ eteğindeki tarımsal nitelikli araziler üzerinde yeni yeni projeler gelmeye başladı. Kaliteli oteller hızla yapılıyor. Fuarlarda seyahat acenteleri ile görüşmelerimizde Ölüdeniz’e talebin çok güzel olduğunu gözlemledik. Otel doluluklarında hiçbir sıkıntımız yok. İşletmecilerimizin moralleri yerinde. Herkes sezon hazırlığına başladılar. Avrupa’daki kriz bize olumlu yansıyor. Bu krizi 2010-2011 yılında da yaşadık. 2012 yılında da yaşayacağımızı tahmin ediyorum. İspanya, Yunanistan ve İtalya’ya nazaran bizim tesislerimiz daha genç, fiyatlarımızı halen bu ülkelere göre daha ekonomik. Avrupa’daki tesislerden çok daha üstün bir kalite var. Hizmet anlamında da üstünüz. Böyle olunca da Avrupa’daki krizden dolayı da biz daha olumlu beklenti içindeyiz. Otel doluluklarımızda kesinlikle bir düşüş yok. Bizim için önemli olan standardı yüksek, Kongre turizmine yönelik salonları olan daha nitelikli tesislerimizin Fethiye, Göcek, Çiftlik ve Ölüdeniz bölgelerine yapılması gerekmektedir. Bizim yatak sayımız çok eksik. Bizim en büyük sorunumuz yatak sayımızın eksik olmasıdır” diye konuştu.

166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle