Hoşgeldiniz  

“Okyay Tirli” Çağrı’da Bulundu

Erkan Ilik | 19 Temmuz 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

“Okyay  Tirli” Çağrı’da  Bulundu

Fethiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğayı Koruma Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Okyay Tirli yazılı bir açıklamada bulunarak;  Muğla Orman  Bölge Müdürlüğüne  çağrı’da  bulundu

Fethiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğayı Koruma Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Okyay Tirli  açıklamasında  “Ciğerlerimiz yandı ormanlarımız ve yanan canlılara karşı sorumluyuz. Allah bir daha yaşatmasın. Caydırıcılığı olan 285 sayılı tebliğin bir an evvel uygulanmasını rica etmekteyiz. Fethiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğayı Koruma Derneği  olarak Broşür dağıtımı ve eğitim konusunda tecrübeli eğitimci gönüllülerimizle katkı vermeye hazırız. Orman genel müdürlüğü 285 Sayılı Tebliği; Orman yangınları ile mücadelede koruyucu tedbirlerdir.  Yangının çıkmasına engel olmak veya çıkacak yangınların sayılarının azaltılması için önceden alınan ve devamlılık gerektiren tedbirlerdir.

“Halkın Eğitimi”

Okul, cami, köy ve kışlalarda orman yangınları ile ilgili Orman İşletme Şefleri, Orman İşletme Müdürleri ve uzmanlarca eğitim verilecektir. Broşürler dağıtılacak, gazete ve dergilerde yazılar yayınlanacaktır. Radyo ve TV programları düzenlenecek, bu konuda mümkün olduğu takdirde orman radyo ve televizyon istasyonu kurulacaktır. Orman ve orman yangını konusunda yarışmalar düzenlenecektir. ( Şiir, resim, fotoğraf, kompozisyon, senaryo v.s.) Orman içinden veya kenarından geçen karayolu, köy yolu ve orman yolu kenarlarına, piknik alanlarına yangın ikaz levhaları, veciz sözler ihtiva eden tabelalar konacaktır.  İlçe ve beldelerde özellikle ilçenin pazarı olan günlerde anız yakılmaması için hoparlörlerle yangın uyarı anonsları yapılacaktır  Kritik günlerde orman içi ve kenarı köylere caydırıcı, ikaz edici el afişleri dağıtılacaktır. Karayolları ve trafik ekiplerince; Orman içi ve kenarı yollarda, yanan sigara atılmaması için uyarı anonsu yapılacaktır. Çıkan yangını haber vermek üzere teşkilatın telefon numaraları Kaymakamlık, karakol ve Muhtarlıklara bildirilecektir.Toplumda mevki ve söz sahibi sevilen kişilerle orman yangını konusunda radyo ve televizyonda programlar düzenlenecek, basına orman yangınları konusunda yazı yazmaları sağlanacaktır” dedi.

Haber/Foto: Nur İliktirli çağrıda bulundu_640x427

120 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,7884
EURO 6,4038
BIST 7,6090
ALTIN 271,88
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.