Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAM’A ZİYARET…

Erkan Ilik | 07 Aralık 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

ÖĞRENCİLERDEN   KAYMAKAM’A  ZİYARET…

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile öğrenciler arasındaki  karşılıklı  ziyaretler sürüyor. Okul ziyaretlerinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Şahiner’i bu seferde Fethiye Anadolu Lisesi öğrencileri ziyaret etti. Fethiye Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Enes Kıvrak ile Evren Nurcan okul müdürü Asım Cezayirlioğlu ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte Kaymakam Şahiner’i makamında ziyaret ettiler.  Ziyarete; Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü öğretmeni Hanife Soner’de katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle yapılan ziyaret hakkında bilgi veren Kaymakam Şahiner “Devletimizin her kurumunda olduğu gibi  Milli Eğitimde de  engelli öğrencilerimiz için bütün kolaylıklar seferber edilmektedir. Gerek engelli öğrencilerimiz olsun gerekse de engelli vatandaşlarımız için tüm zorlukları kaldırmaktayız. Önemli olan bir gün değil 365 gün ve her zaman bu hassasiyeti göstermektir” dedi. Kaymakam Şahiner ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek çok teşekkür etti.  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’da açıklamasında “Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarihtir. Nüfusumuzun önemli bir bölümünü teşkil eden engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması, devlete ve topluma düşen öncelikli bir görevdir.

Fethiye’de,  temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda özel eğitim okullarımızda, oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma merkezimizde, rehabilitasyon merkezlerimizde, engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim titizlikle sürdürmekteyiz. Milli Eğitim camiası olarak onlarla el ele, gönül gönüle, çocuklarımızı hayallerine kanatlandırabilme çabasındayız. Engelli olmak asla bir kusur değildir. Unutulmamalı ki her insan bir gün engelli bir vatandaş olma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları ülkemiz adına büyük bir kazanımdır. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve hayırlı bir yaşam diliyorum” dedi.

Haber/Foto:Nur İlik-Hakan Çelikdemir

 

öğrenciler kaymakamı ziyaret etti (1)_640x427 öğrenciler kaymakamı ziyaret etti (2)_640x427 öğrenciler kaymakamı ziyaret etti (3)_640x427 öğrenciler kaymakamı ziyaret etti (4)_640x427

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle