Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

Öğrencilerden  Anlamlı  Öğretmenler Günü Kutlaması

Erkan Ilik | 24 Kasım 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

24 Kasım Öğretmenler Günü çelenk sunma töreninden sonra Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür ve Sanat Merkezinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı gerçekleştirildi. Melsa  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa; Fethiye Belediye Başkan vekili meclis üyesi Muharrem Akalın, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Emniyet Müdürü vekili  emniyet müdür yardımcısı Serpil Çalışkan, Fethiye İlçe Jandarma Bölük komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldılar.

“NE MUTLU Kİ ÖĞRETMENLERİMİZE  BU YURDU YÜCELTMEYE AND İÇMİŞLER”

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasından sonra Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk’un 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı okundu. Günün anamla ve önemi hakkında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından konuşma yapıldı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya konuşmasında “24 Kasım 24 Kasım 1928  tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. 24 Kasım tarihini 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlamaktayız. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum.  Edebiyete intikal etmiş ve şehit düşmüş tüm öğretmenlerimize  bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz, saygı ve minnetle anıyoruz. Çalışan tüm öğretmenlerimize başarılarının devamını diliyorum. Ne mutlu ki Öğretmenlerimize  bu yurdu yüceltmeye and içmişler. Kıymetli Velilerimiz çocuklarımız bizlere emanettir. Çocuklarınızın eğitiminde, meslek sahibi olmasında ve topluma faydalı bireyler olarak kazandırılmasında hassasiyetimizden emin olunuz. Her çocuk kendine özeldir ve bir benzeri yoktur. Kıyaslanamaz. Bir diğerinin yaptığının aynısı beklenemez. Akademik başarılar bireyden bireye farklılık gösterecektir, doğaldır, kabullenmeliyiz. Eğitimdeki hedefimiz pozitif bilimleri öğrenmiş, milli, manevi ve evrensel değerlerle bezenmiş gençler ve bireyler yetiştirmektir.  Başöğretmen  Büyük Önder Atatürk “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.  Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha iyi anlıyoruz” dedi.

“EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ”

Faruk Kaya’nın konuşmasından sonra “benim Öğretmenim” konulu  resim, şiir, kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi. Daha sonra anı ve bazı spor dallarında dereceye giren öğretmenlere ödülleri törenle verildi. Ödül töreninden sonra emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından verildi. Daha sonra günün anlam ve önemi hakkında Eda Yıldız adlı öğrenci tarafından “Sanatkar” adlı şiir okundu ve program öğrencilerin  Pandomim  gösterisi ile devam etti. Program; Melsa  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan  Öğretmenler Korosunun müzik sunumuyla sona erdi.

Haber/Fotoğraf : Hakan Çelikdemir

334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8635
EURO 7,7392
BIST 1,1270
ALTIN 391,29

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle