Hoşgeldiniz  

Öğrenciler yıldızlarla tanışacak

admin | 26 Ocak 2012 | Güncel

Fethiye Belediyesi’nin destekleri ile Mesegün Organizasyon’un düzenlediği etkinlikte öğrenciler uzayı keşfedecek.
Hafta sonu Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek programda öğrenciler Keşif Küresi (Planetaryum) ile güneş sistemini birebir tanıma imkanı bulacaklar. İki gün boyunca sabahtan akşama kadar yapılacak etkinlikte öğrenciler takımyıldızlarının isimlerinin nereden geldiği, Jüpiter’in Dünya’dan ne kadar büyük olduğunu öğrenecekler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Muammer Şahin, “Bu hafta sonu Astronom Haşim Gaga tarafından ilçemizdeki 6-14 yaş arası çocuklara bir uzay çadırının içinde gökyüzünde yaşananlar görsel olarak anlatılacak. Ay ve güneş tutulmasını ve galaksi yıldızlarının konumunu uygulamalı olarak görecekler. Çocuklarımızın gözü önünde güneş sistemi canlandırılacak. Fethiye Belediyesi’nin desteği ile bu etkinliği gerçekleştireceğiz.”dedi.
Mesegün Organizasyon Sahibi Mehmet Selim Günday da, “Fethiye Belediyesi desteği ile çocuklarımız için hem eğlenceli hem de öğretici bir program hazırladık. Haftasonu sabahtan akşama kadar önceden biletlerini almak koşuluyla bu imkandan faydalanabilirler” dedi.

396 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle