Hoşgeldiniz  

Öğrenciler Ayakta Alkışlandı

Erkan Ilik | 14 Mart 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Öğrenciler Ayakta Alkışlandı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 98. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Özdemir Akademi Birey Okulları tarafından program düzenlendi. Program öğrencilerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Birey Kampus’ta düzenlenen etkinlikte İstiklal Marş’ımızı bize armağan eden şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anmak için gösteriler yapıldı.

Oratoryo ve tiyatro seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Öncelikle Fethiye Özel Birey Okulları

Öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “İstiklal Oratoryosu” izlendi. Programda oratoryodaki eşsiz performans, belgesel ve öğretmenlerin seslendirdiği şiirlerle devam etti. Yapılan tiyatro gösterisi ise Kurtuluş Savaşı yıllarımızı ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yaşadıklarını çok güzel bir şekilde izleyicilere aktardı ve büyük ilgi gördü. Tiyatro “Allah bu millete bir daha İstiklal Marsı yazdırmasın” cümlesiyle tamamlandı.12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü, programını hazırlayan Birey Okulları öğretmen ve öğrencilerinin sergiledikleri performans davetliler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Program İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan öğrenci İstiklal Marsı’nı seslendirdiği bayrak gösterisiyle sona erdi. Seyirciler duygusal anlar yaşadı.

Haber / Foto:Nur İLİK

 

Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı 5_640x427 Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı_640x427 Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı1_640x427 Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı2_640x427 Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı3_640x427 Birey okulları Öğrencilere Ayakta Alkışlandı4_320x480

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle