Hoşgeldiniz  

O Başkan Sağlıklı Yaşam İçin Öğrencilerle Yürüdü

Erkan Ilik | 10 Ekim 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi

Seydikemer İlçe Sağlık Müdürlüğü Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde geleceğimizin ümidi olan çocuklarımızla birlikte bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlık için fiziksel aktivitenin önemi konusunda toplumun bilgi düzeyinin arttırılması ve bireylere düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla sağlıklı beslenme yürüyüşü düzenlendi. Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla, Seydikemer İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü olarak 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde toplumu Hareketli Yaşamaya Teşvik etmek için geleceğin umudu olan çocuklarla birlikte yürüdüler. Çocuklara fiziksel aktivitelerin, obeziteyle mücadele ve sağlıklı yaşam sürmede önemi anlatıldı. Televizyon ve bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmek yerine, fiziksel aktivitelere katılmanın kendine güven ve özgüven gelişiminde önemli olduğu kavram ve becerilerinin gelişimine olanak tanıdığı konularına değinildi. İleride sağlıklı birey olmaları için Sağlıklı beslenmeleri ve hareketli yaşam konularında bilgiler verildi. Öğrencilere ilgi duydukları spor dallarına yönelmeleri ve gün içerisinde de durgun değil hareketli yaşam sürmeleri vurgulandı.

Seydikemer Toplum Sağlığı tarafından düzenlenen Sağlıklı yaşam yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Seydikemer Toplum Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen yürüyüş, tarihi köprü ile Saklıkent kavşağı arasında gerçekleştirildi. Yetkililerin yaptığı açıklamada, “Seydikemer de bu tür faaliyetlerin daha artması sosyal hayatın gelişmesi için yapılacak çalışmalarda etkin rol oynayacağız. Halkımızın da katılımlarının yüksek olması bizleri mutlu etti. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşünde, “düzenli egzersiz sağlığınızı korur, Engelli Olmak Engel Değildir, her gün yürümek sağlığın ömrünü uzatır, sağlıklı toplum güvenli gelecek” yazılı pankartlar taşındı. Öğrencilere Türkiye Demokratik Sağlık – Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Veli Çetin’de eşlik etti.

Haber / Foto: Nur İLİK

Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (1) Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (2) Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (3) Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (4) Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (5) Seydikemer Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler (6)

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle