Hoşgeldiniz  

Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor

Erkan Ilik | 20 Ağustos 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Nursel Özdemir Kurumları Sevgi İzi projesine destek vermeye devam ediyor. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı’nın başlatmış olduğu ulusal ve uluslararası proje her geçen gün büyümede devam ediyor. Nursel Özdemir kurumları da bu projeye bölgemizde en büyük desteği veren kurum olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Nursel Özdemir Kurumları halkla ilişkiler uzmanı Filiz Hammal proje kapsamında çalışmaları söyle değerlendirdi: “ Sevgi İzi ‘’ projesi yaşlı ve engelli bireylerin olumsuz bir durumda daha kısa sürede bulunmalarını kolaylaştırıyor. Müge  Anlı’nın hayata geçirdiği ‘’Sevgi İzi’’, zihinsel engelli ,otizm, görme gibi benzeri  rahatsızlıklardan dolayı kaybolma ihtimalleri yüksek  olan bireylere daha çabuk ulaşılmasını sağladığını biliyoruz. Önemli sorunlarımızdan biridir savunmasız ve tehlikeye açık bireylerimizin kaybolması. Bu gibi haberleri her gün duyuyor ve yaşıyoruz. Bu sebeple kaybolma ihtimali olan ve kendini ifade etmekte zorlanan öğrencilerimize velilerinin de izni ile bu dövmeleri yaptırıyoruz. Kayıp bir kişiyle karşılaşan vatandaşlarımızın kişinin kolundaki Sevgi İzi yani dövme şeklinde yapılmış rakamları görünce en yakındaki ilgili polis, jandarma vb. kuruma bildirdikleri takdir de kayıp bireyler ailelerine daha çabuk kavuşacak. Tüm vatandaşlarımızın bu konunun öneminin farkında olmaları gerektiğini belirtmek isterim. Ayrıca bizlere bu dövmelerin yapılmasında destek olan Yalçın Tattoo ya da teşekkür ederiz” dedi.

Kurum yetkilisi sevgi izi yaptırmak isteyen herkese yardımcı olacaklarını açıklayarak, dövme yaptıran öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber/ Foto: Ayfer kurt

Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor (1)_270x480 Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor (2)_270x480 Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor (3)_270x480 Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor (4)_270x480 Nursel Özdemir “Sevgi İzi” Projesine Devam Ediyor (5)_270x480

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9464
EURO 6,5529
BIST 7,7666
ALTIN 302,22

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle