Hoşgeldiniz  

Nitelikli Eleman Yetiştirmek İçin Protokol İmzalandı

admin | 13 Kasım 2017 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Total Turizm İşletmeleri A.Ş. Club Tuana arasında protokol imzalandı.

Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında öğrenim gören öğrencilerin daha nitelikli yetiştirilerek sektörde istihdamlarının sağlanması, alan öğretmenlerinin ve sektör çalışanlarının mesleki bilgi ve becerileri güncellenerek yeterliliklerinin artırılması ve turizm sektörü ile ilgili ortak çalışmaların yürütülmesi konularında iş birliği sağlamak amacıyla ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini temsilen okul müdürü Yıldız Özeren, Total Turizm İşletmeleri A.Ş. Club Tuana Tatil Köyünü temsilen Genel müdür Nurkaya Gündoğdu, İnsan Kaynakları Müdürü Zekai Tombak, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Alan Şefi Bingül Uysal, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Atölye Şefi Gökhan Tutal katıldı.

Protokol kapsamında; Türk mutfağı kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, turizm sektörünün ihtiyaçlarına ve değişen eğilimlerine uygun işgücünün yetiştirilmesi, sektörün kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasını, alan öğrencilerinin yeterlilikleri artırılarak sektörde istihdamın sağlanması, okulda öğrenim gören, alan öğrencilerine, işletmede beceri eğitimi ve staj imkânlarının sağlanması,  alan çalışanlarının bilgi ve becerilerinin meslek kursları ve/veya geliştirme ve uyum kursları ile geliştirilmesi, alanının gelişimine katkı sağlamak amacıyla belirlenecek okullarda imkânlar doğrultusunda yeni teknolojilere uygun olarak atölyelerin donatılması ve desteklenmesi, alan programının güncellenmesi çalışmalarına katkı sağlanması, gibi çalışmaları yürütülecek.

Haber/Foto: Bahadır Konuk

sefika pekin protokol (1)_640_427 sefika pekin protokol (2)_640_427 sefika pekin protokol_640_427

328 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.