Hoşgeldiniz  
-----------------------------------------

MUTSO’dan Yüksek Katı Atık Bedellerinin Revize Edilmesi Talebi

Erkan Ilik | 15 Kasım 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), su faturalarına yansıyan katı atık toplama-taşıma bedellerinin yüksekliği konusunda bir çalışma yürüterek, Menteşe Belediyesi ile toplantı talep etti. Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver ve Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Vekili Erdem Şenel’in katılımıyla 14 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıda, MUTSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Meclis Başkan Yardımcıları Miraç Cin ve Deniz Dakikoğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ömer Öcal, Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Ünal ve Hasan Şahin, Meclis Üyesi Ergun Şahinalp, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ayhan Çay ile MUTSO Genel Sekreter Mehmet Çüçen yer aldı.

Toplantıda, MUSKİ tarafından gönderilen su faturalarında Menteşe Belediyesinin belirlediği katı atık toplama-taşıma bedelinin MUTSO üyesi işyerleri için oldukça fazla olduğu ifade edildi. Başkan Ercan şunları kaydetti: “Bu fiyatlar, zaten mevcut ekonomik sıkıntılar nedeniyle, zor durumda olan üyelerimiz için oldukça afaki. Üyelerimizin bu rakamları ödeyebilmeleri için bedellerin  makul seviyelere çekilmesi gerekmektedir. Özellikle 2019 yılında ödenmesi gereken katı atık toplama-taşıma bedellerinin revize edilerek yeniden belirlenerek tahsil edilmesi, üyelerimiz açısından önem arz etmektedir.”

Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver, konuya ilişkin çalışmaların yapıldığını, gerekli iyileştirmelerin 2020 yılı itibariyle uygulamaya dahil edileceğini ifade etti.

Haber Merkezi

195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9170
EURO 6,5652
BIST 7,6958
ALTIN 297,00

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle