Hoşgeldiniz  

MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek

Erkan Ilik | 09 Haziran 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

İller Bankası ve Dünya Bankası Türkiye yetkililerince ziyaret edilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye’deki mevcut kanalizasyon şebekesinin iyileştirileceğini ifade etti.

Önemli hibe ve kredi kuruluşlarından olan İller Bankası ve Dünya Bankası Türkiye yetkilileri, il genelinde büyük yatırımları hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Muğla’nın özellikle büyük bir altyapı yatırımına ihtiyaç duyulduğu belirtilirken bu eksikliklerin giderilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı büyük projeler konuşuldu.

Yetkililere ziyaretleri için teşekkür eden Gürün; eşsiz doğası, birbirinden değerli 13 ilçesi ile Muğla’nın dünyanın ve Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirterek yaşadıkları, hizmet ettikleri şehre kredi ve desteklerle daha fazla proje kazandıracaklarını söyledi.

Ziyarette İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Nejla Akça, Dünya Bankası Sürdürülebilir Şehirler Proje yetkilileri Soraya Goga, Joanna Masic ve John Diuscou katıldı. İller Bankası ve Dünya Bankası’ndan gelen kafile Başkan Gürün’ü ziyaretinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Nayir, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve MUSKİ yetkililerinin de katıldığı Muğla’nın altyapı sorunları, kredi kapsamında yapılacak işler ve Muğla’nın gelecek yatırımlarıyla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda bir araya geldiler.

2018 Yılı İçerisinde Büyük Yatırımların Startı Verilecek

“Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında daha önce Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ile Dünya Bankası arasında yaklaşık 460 milyon TL değerinde bir kredi anlaşması imzalanırken sağlanan kredi ile tamamlanan projelerin yanı sıra Bodrum, Fethiye, Kavaklıdere, Marmaris, Milas ve Seydikemer’de altyapı projeleri devam ediyor.

2018 yılı yaz aylarının sonuna doğru Bodrum Turgutreis Mahallesi’ne Atıksu Arıtma Tesisi (AAT) ve deniz deşarjı yapımı; Gündoğan’a AAT yapılması; Fethiye’de mevcut kanalizasyon şebeke rehabilitasyonu; Marmaris’e yeni AAT yapımı, mevcut AAT’nin rehabilitasyonu ve yeni deşarj hattının yapımı; Milas-Ören bölgesine kanalizasyon şebeke ve atıksu arıtma tesisinin yapımı başta olmak üzere il genelinde büyük altyapı projelerinin startının verileceği açıklandı.

246 Milyon Altyapı Yatırımı Yapıldı

Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girdiği günden bu yana 931 milyon TL yatırım yaptıklarının altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bunların 246 milyon lirasının altyapı yatırımı olduğunu söyledi. Başkan Gürün, “İlimizin çok büyük altyapı eksiklikleri bulunuyor. Bunların bir anda ortadan kaldırılması imkânsız. Ancak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin görmediği büyüklükte yatırımlar yaptık. Düğüm olmuş bir bağı teker teker açıyoruz ve şehrimizin eksikliklerine müdahale ediyoruz. İlimizin gelişimine ve değişimine yoğun mesai harcıyoruz. Ülkemizin dünyaya açılan en önemli şehirlerinden biri olan Muğla’mızda gerek yaptığımız ve gerekse yapacağımız yatırımlarla örnek bir kent oluşturuyoruz. Bunları yaparken tüm kredi ve hibe kuruluşlarına müracaat ederek yatırımların artması ve vatandaşların hizmetine sunulması hususunda yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu sene içerisinde farklı ilçelerde başlatacağımız büyük yatırımlarla şehrimizin daha modern ve yaşanabilir olma özelliğini arttıracağız” diye konuştu.

MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek 1_640x427 MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek 2_640x427 MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek 3_640x427 MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek 4_640x427 MUSKİ, Fethiye’de kanalizasyon şebekesini iyileştirecek 5_640x427

541 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle