Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız”

Erkan Ilik | 11 Şubat 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş ve beraberindeki heyet, Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen dernekleri yöneticilerini ziyaret etti. Yörük kültürünün dünyaya tanıtılması adına çalışmalar yapılacağını kaydeden Kayabaş, derneklerin işbirliği ile daha kapsamlı tanıtımların yapılacağını söyledi.

Fethiye’nin öz kültürünü bozmadan doğa, tarih ve denizin tanıtımı adına fuarlarda stant açılacağını kaydeden AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş; Yörük kültürünün gelecek nesillere taşımak adına çalışmalar yapılacağını bildirdi. Sohbet havasında geçen ziyarette görüş alışverişinde de bulunuldu.

Ziyarette konuşan Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu, “AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayımız Sayın Muhittin Kayabaş ekibiyle birlikte derneğimizi ziyaret etti. Bizler, Fethiye ve Seydikemer derneklerimizi temsilen, başkan ve başkan yardımcıları olarak buradayız. Bizi onurlandırdılar. Çıktıkları bu yolda hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, başarılar diliyoruz” dedi.

Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak yaptığı açıklamada, “Başkan adayımıza ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Adayımız Fethiye’nin bildiği ve tanıdığı bir kişi. Bizim amacımız kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak. Adaylarımız ve halkımızla birlikte Fethiye’yi güzelleştirme çabasındayız. Sayın Muhittin Kayabaş’a başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş açıklamasında, “Derneğimizde kendimi ev sahibi gibi hissediyorum. Dernek başkanlarımıza ve yönetimine sıcak karşılamalarından ve konukseverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben de bir Yörük çocuğuyum. Çancı Duran ustanın oğluyum. Özümüzü inkar etmeyiz ve gurur duyarız. Yörük ve Türkmenlik bizim öz kültürümüz. Atalarımızla iftihar ediyoruz, bu güzel vatanı bize emanet ettiler. Bizler de bu emaneti torunlarımıza iyi bir şekilde bırakmak istiyoruz.

Konuşmasını sürdüren Kayabaş, “Derneğimiz bizleri dünyaya tanıtıyor. Özellikle kültür turizmine büyük katkıları oldu. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu kültürü canlandırmak, tanıtmak ve torunlarımıza taşımak adına; belediye olarak elimizden geleni yapacağımızın sözünü verdik.Gelen yerli yabancı misafirlerimize ve dünyaya Yörük kültürünütanıtmamız gerekiyor. Bunun için fuarlarda stantlarımız olacak. Derneklerimiz işbirliğiyle daha kapsamlı tanıtımlar yapmalıyız. Tüm dünyada artık ülkeler geçmiş kültürlerini sergiliyor, bu da turizme önemli katkı sağlıyor. Öz kültürümüzü bozmadan doğa, tarih ve denizimizi tanıtmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Haber/Foto:

Hakan Çelikdemir

Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız” (1)_360x480 Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız” (2)_640x480 Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız” (3)_640x480 Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız” (4)_640x480 Muhittin Kayabaş, “Yörük kültürünü dünyaya tanıtacağız” (5)_640x480

 

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.