Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Muğla’nın ulaşımı artık cepte

Erkan Ilik | 10 Eylül 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Muğla’nın ulaşımı artık cepte

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği  ‘Muğla Kent Kart’ mobil uygulaması ile bundan sonra vatandaşlar otobüs kartlarını mobil üzerinden yönetebilecekler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, otobüs kart işlemlerinden, otobüs güzergah haritasına, Muğla’daki popüler yerlerden duyurulara kadar bir çok içeriğin yer aldığı‘Muğla KentKart’ mobil uygulamasını hayata geçirdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşların akıllı telefonlarına yükleyecekleri ‘Muğla Kent Kart’ mobil uygulamasına girerek yapacakları üyelik işlemlerinin ardından ulaşım konusunda birçok konudan faydalanabilecekleri belirtildi.

“Vatandaşlar beklenen otobüsün yerini uygulamadan takip edebilecek”

Hayata geçirilen mobil uygulama ile vatandaşların MUTTAŞ (Muğla Kent Hizmetleri) ve ÖTTA (Özel Toplu Taşıma Araçları)nın hareket saatleri, araçların güzergâhları ve bulunduğu durağa varış saatlerini GPS vasıtası ile öğrenebilecekleri belirtilen açıklamada, “Hazırlanan uygulama kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği şekilde hazırlanmış durumda. Uygulama ile vatandaşlar bulunduğu yere yakın tüm durakları ekranda görebilecek ve kolayca duraklar hakkında bilgi alabilecek. Uygulamada beklenen otobüsün bulunduğu durağa ne kadar sürede geleceği, otobüsü kaç durak geride olduğu gibi bilgiler de yer alıyor.”

“Uygulama İngilizce kullanılabiliyor”

Uygulamada yer alan duyurular menüsü ile otobüsler ve ulaşım hakkında vatandaşların anlık bildirim alabilecekleri belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi;

“Muğla Kent Kart mobil uygulamasında 6 ayrı menü bulunuyor. Bu menülerin hepsi ayrı ayrı özelliğe sahip. Bu menüler oluşturulurken vatandaşlarımızın mevcutta bize ilettikleri dilek ve temennileri göz önüne alınarak hazırlandı. Bu uygulama ilimize gelen yabancı misafirlerimizin de rahat kullanabilmesi için İngilizce özelliği de hayata geçirildi. Bunun yanı sıra engelli vatandaşlarımızın akıllı telefonlarında ‘engelli erişimi’ özelliğinin açık olması durumunda uygulamayı rahatlıkla kullanabilecekler” denildi.

Haber MerkeziMuğla'nın ulaşımı artık cepte (1)_254x480 Muğla'nın ulaşımı artık cepte (2)_251x480 Muğla'nın ulaşımı artık cepte (3)_480x480 Muğla'nın ulaşımı artık cepte (4)_640x427

133 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7432
EURO 9,0968
BIST 1,1746
ALTIN 474,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle