Hoşgeldiniz  
---------------------------------------------- --------------------------------------------

Muğla Ülkü Ocakları Yusuf Has Hacip Akademisi Başlıyor

Erkan Ilik | 18 Ekim 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

 

Muğla Ülkü Ocakları tarafından Yusuf Has Hacip akademisi projesi hayata geçiriliyor. Muğla Ülkü Ocakları tarafından yapılan açıklamada; “Muğla Ülkü Ocakları olarak başlatmış olduğumuz Yusuf Has Hacip akademisi akademik anlamda başarı sağlayabilecek Türk gençlerini, küreselleşen dünyada meydana gelen gelişmelere uyum sağlayacak ve bu değişmeleri milliyetçi bakış açısı ile açıklayabilecek seviyeye getirmek için dersler verilecektir. Bu dersler ideoloji, ekonomi, sanat, sosyoloji, tarih gibi geleceğin lider adaylarını her alanda donanım sağlayacak dersler olacaktır. Adaylar eğitim yoluyla teorik ve pratik beceriler kazanacaktır. Teorik bilgilendirmenin yanı sıra meydana gelen olaylara sistematik bir bakış açısı kazandırmak maksadıyla hitabet ve düşünme teknikleri gibi kişisel gelişim dersleri de verilecektir.Tüm halkımızın katılabileceği akademimizin birinci oturumu bu hafta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Hüseyin Çiçek’in Gençlik, Eğitim ve Fikir konulu konferansıyla başlayacak ve 28 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecektir.

Programın İçeriği:

  • Milliyetçilik: Milli kimlik ve milliyetçilik kuramlarının açık bir dille ve genel hatlarıyla ortaya konulması, Türk milliyetçiliği fikrinin temel prensiplerinin izah edilmesi.
  • Tarih: İslamiyet öncesi Türk tarihinden modern Türk tarihine kadar olan sürecin temel hatları ile benimsetilmesi ve genel manada dünya tarihi portresinin çizilmesi.
  • Türk Dünyası: Türk mevcudiyetinin bulunduğu bölgelerin tarihi anlamda anlatılması ve bu bölgelerdeki sıcak gelişmeler hakkında bilgi verilmesi.
  • Hukuk: Genel hukuk bilgisi kapsamında anayasa hukuku, hukuk felsefesi gibi hukuk konularında temel bir nosyonun oluşturulması.
  • Ekonomi: Güncel ekonomik olayların küresel bağlamda kavranabilmesi için temel düzeyde, makro ve mikro iktisadi yaklaşımlarla temel Türkiye Ekonomisi resminin çizilmesi.
  • Din: İslamiyet dininin temel esaslarının izah edilmesi, İslam felsefesinin muhtelif yönlerinin ortaya konulması, dinin toplumsal üretimde ve toplum yapısında meydana getirdiği değişimler ve kişinin manevi hayatında yarattığı etkilerin aktarılması.
  • İdeolojiler: Uluslararası literatürde yer alan dünya görüşlerinin tanıtılması ve bu görüşler içerisinde milliyetçiliğin yerinin anlaşılması.
  • Siyaset: Siyasi ideolojiler, batı ve doğu toplumlarında siyasal düşünürler, diplomasi, siyaset sosyolojisi ve psikolojisi gibi ana başlıklar ile politika hakkında bilgi edinimi.
  • Türk Dili ve Edebiyatı: Türk Edebiyatına ve Türkçe’nin dil bilgisine dair yeterli donanımı sağlama.
  • Hitabet ve Düşünce Teknikleri: Adayların toplum karşısında konuşma ve hitap yeteneklerini geliştirme ve adaylara en verimli ve etkili şekilde sunma ve tanıtma yeteneği kazandırma.”

Haber Merkezi

Muğla Ülkü Ocakları Yusuf Has Hacip Akademisi Başlıyor_445x480

151 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8118
EURO 7,4393
BIST 8,3261
ALTIN 379,57

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle