Hoşgeldiniz  

Mortırnaklar Son yılların en iyi kar yürüyüşünü yaptı / SELDA ÖZEN

Erkan Ilik | 10 Şubat 2019 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, siyasi, Spor

Karanfilli Yaylası – Çifte göller kar yürüyüşümüz, Kırkpınar Restorant önüne iki minibüsün park etmesi sonrasında bir çuval tahta parçasının katılımcılara paylaştırılması ile 35 kişilik Mortırnaklar katılımcısının bütün gezilerde olduğu gibi büyük bir heyecan ve sabırsızlığı ile başladı. Başlangıç noktasında başka bir grubun da aynı rotada yürüyüş yapacağını fark ettik. Onların karda bize yol açacağı ve daha rahat olacağımız düşüncesiyle yürüyüşümüze başladık.

Her adımda karların ne kadar yoğun ve kalınlığının fazla olduğunu, mesafe arttıkça daha net anlamaya başladık. Allahtan kar yumuşak değildi de yürüyüşümüze devam edebildik.

Bu rotada yürüyüş yapmak benim ikinci fırsatımdı. Daha önceki yürüyüşte hava şartları çok müsait değildi. Yoğun sis ve karın tipi halinde yağması sebebiyle gezi, Mortırnakların konaklama yeri haline gelmiş bir evin bahçesinde sonlanmıştı. Ama bu günkü yürüyüşümüzde yol ve hava durumunun elverişli olması sebebiyle rotamıza devam edebildik. İyi ki de edebilmişiz. Gerçekten çok güzel ve muhteşem bir manzara yol boyunca bize eşlik etti. Zorlu bir tırmanış sonunda manzarası daha da güzel bir yerde konaklama yaptık. Burası ateş yakıp karda kayabilmek için çok uygun bir yerdi. Yanımızda getirmiş olduğumuz yiyecekleri yemekle, karlı pekmezli şerbetlerimizi yapmakla ve çocuklar gibi karda kaymakla zamanın nasıl geçtiğini hissedemedik. Molanın bittiğini, dönüş vaktinin geldiğini, Liderimiz Yusuf Bey’in düdüğü istemeye istemeye de olsa bize yola koyulmamız gerektiğini hatırlattı.

Tekrar zorlu bir yürüyüş bizi bekliyordu. Büyük bir dikkat ve titizlikle dik bir yamacı aştık. Ancak ondan sonra bizi daha zorlu bir inişin beklediğini gördük. Bu yamaçta karlar biraz daha yumuşak olduğundan her adımda belimize kadar gömülmek ilk etapta bizi biraz ürkütmüş olsa da sonradan bu inişi eğlenceli hale getirdi. Çünkü her adımda gömülen ayağımızı kardan çıkarıp diğer adımı atar atmaz tekrar gömülmek inanılmaz eğlenceli hale gelmişti. İnişin büyük bir kısmını karda gömülerek, yuvarlanarak geçirdik. Diğer bölümünde de her türlü kayma – kayıp düşme stili geliştirerek yola devam etmeyi başardık.

Bitiş noktasına vardığımızda oldukça ıslak ve yorgunduk. Ama tüm Mortırnaklar katılımcısının yüzünde sağ salim kazasız belasız yürüyüşü bitirmiş olmanın mutluluğu ve huzuru görülmekteydi. Biraz Restoranda ısınma fırsatı bulduktan sonra Fethiye’ye dönmek üzere, yorgun ama keyifli, minibüslerimizde yerlerimizi aldık.

Uzun zamandan beri karda bu derece eğlenceli bir gün geçirmediğimi fark ettim. Bize bu keyifli yürüyüş fırsatını verdiği için başta liderimiz Yusuf Ceran’a ve yürüyüş boyunca yardımlaşmanın hiç eksik olmadığı her zorlu adımda ellerini uzatmaktan hiç çekinmeyen, inanılmaz destek veren Mortırnaklar ailesine çok teşekkür ederim. Ayrıca çektikleri resimler ve videolar ile bugünü unutulmaz ve ölümsüz kılan herkese çok çok teşekkürler…

İyi ki varsınız Bir konuyu daha dile getirmeden edemeyeceğim. Zaman zaman yürüyüşlerde ufak tefek üzücü olaylarda yaşanabilmekte. Bu yürüyüşte Zafer Bey’in parmağını kaza ile kesmiş olması bizi endişelendirdi. Ancak olaya Hüseyin Hoca’mın hemen el atması bizim endişemizi azalttı. Hüseyin hocam grubumuzda bulunan doktorlarımızın rehberliğinde !!! Kesilen parmağa müdahale edip oldukça başarılı bir operasyon ile kesik olan parmak sayısını ikiye çıkartarak bandajlama işlemini tamamlamıştır.

Hocam Siz de iyi ki varsınız. Sizi çok seviyoruz.

Yazan Selda ÖZEN

kar1_640x427 kar2_640x427 kar3_640x427 kar4_614x480 kar5_640x418 kar6_640x427 kar7_640x384 kar8_352x480

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle