Hoşgeldiniz  
..................................................................................

MİLAS’IN KEDİLERİ “EV”LENDİ

Erkan Ilik | 16 Ocak 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

 

MİLAS’IN KEDİLERİ “EV”LENDİ

Milas Belediyesi, sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sokak kedileri için hazırlanan kedi evleri, belediye ekipleri tarafından ilçenin belirli noktalarına bırakılmaya başlandı.Milas Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu,Mehmet Çayırlı,Milas Belediyesi Veterineri Fatih Yalçın,Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Güney,Hayvansever Meliha Tekin’in de bulunduğu ekipler tarafından yerleştirilen kedi evleri vatandaşların da taktiri ile karşılandı. Milas  Belediyesi Sağlık İşleri ve Fen İşleri Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak kedileri sıcak bir yuvaya kavuştu. Belediye ekipleri, koruge boru ve ahşaptan imal ettikleri ve yanında mama hanesi olan  korunaklı kedi evlerini parklara bırakmaya başladı. İlk olarak Milas Şehir Parkı ve Hacıilyas meydanından bırakılmaya  başlanılan kedi evleri sırasıyla, Türkan Saylan,Penbe Karadeveci,akkent Atatürk,Turhan Selçuk parkları gibi ilçenin tüm mahallelerindeki parklar ile devam edecek.

“HAYVAN SEVER BİR BELEDİYEYİZ”

Hayvan sever bir Belediye olduklarının altını çizen Milas  Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, kedi evlerinin Milas halkı ve hayvan severler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Sokak kedilerinin yoğun olduğu bölgelere, Fen İşleri  Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kedi evlerini koyuyoruz. İlk gün, 11 mahalleye 22 adet  kedi evlerimizi yerleştirdik. Hayvan sever bir Belediye olarak kedi evi dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde hız kesmeden devam edecek” dedi.

“BU PROJE BEKLEDİĞİMİZ BİR ŞEYDİ”

Kedi evlerinin yerleştirilmesinden son derece memnun olduğunu belirten Milas’lı hayvan sever  Meliha Tekin; Bu proje Belediyemiz tarafından yapılmasını beklediğimiz bir projeydi.Can dostlarımız için bu projeyi düşünen ve hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum.Burada ki amaç halkı daha da bilinçlendirerek sokak hayvanlarımızın da bir can taşıdığını,onlara hep beraber sahip çıkmamız gerektiğini öğretmek.Sevimli dostlarımızın soğuk havalarda bu tür evlere ihtiyaçları vardı.Bizler bu gün bu alanlara kedi evlerimizi yerleştirdik.Sadece buralara değil insanlarımız kendi evlerinin önlerine de bir kap su ve mama kaymalılar.Bu şehri bu sokaklardaki hayvan dostlarımızla paylaşıyoruz.Milas Belediyemizden beklentimiz bunun gibi projelerdi,bize el uzattılar ve kedi evlerini ilçemizin dört bir yanına yerleştirmeye başladılar.Bu anlamda ben başta Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ,Başkan yardımcılarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

349 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7432
EURO 9,0968
BIST 1,1746
ALTIN 474,15

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle