Menü
Kategoriler
2_364x480
Kursiyerlere Eğitim Verildi
18 Nisan 2019 Beldeler

Kursiyerlere Eğitim Verildi

Seydikemer’de kurum personellerine Bağımlılıkla Mücadele, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Çocuğun İstismarının Önlenmesinde Farkındalık çalışmaları kapsamında seminer çalışmaları yapıldı.

Seydikemer İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu başkanlığında yapılan İlçe Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu ve Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu toplantılarında alınan kararlar gereğince Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yetişkinlere yönelik olarak kurslarda İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden birer personelin katılımı ile Bağımlılıkla Mücadele, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Çocuğun İstismarının Önlenmesinde Farkındalık çalışmaları kapsamında seminer çalışmaları yapıldı.

Seminer çalışmalarında 7 kurs merkezinde Kadıköy, Çamurköy, Gölbent, Eşen, Çaykenarı, Alaçat ve Ortaköy mahallerindeki kurslarda 102 kişiye ulaşılmıştır. İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Uz.J.II.Kad. Çavuş Sefa Çelikkıran, Eşen Jandarma Komutanlığı’ndan Uz.J.II.Kad. Çavuş Davut Ceviz bağımlılığın evreleri ve bağımlılıkla mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar; İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Polis Memuru Menekşe Düzyurt şiddet, şiddet döngüsü, şiddet mağduru kimdir ve nasıl korunur, şiddetten korunma ve şiddeti önleme; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Rehber Öğretmen Meryem Karaşal çocuk ihmal ve istismarı (tanımlar ve göstergeler), İstismar ile ilgili bilinen yanlış bilgiler, ihmal ve istismarı bildirme yükümlülüğü, risk faktörü ile ilgili bilgilendirme yapılarak çalışma tamamlanmıştır.

Haber Merkezi

 

1_640x475 2_364x480 3_640x476 4_640x473

Bir Cevap Yazın
*