Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

KULLUKÇU “BU  ASİL  VE  YÜCE  RUH SONSUZA  KADAR YAŞAYACAKTIR”

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi

 

19 Mayıs  Atatürk’ü Anma  Gençlik  ve Spor  Bayramının 100. Yıldönümü  Cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünde de;  düzenlenen törenle coşkulu bir şekilde  kutlandı.  Her Milli bayramda olduğu gibi 19 Mayıs’ta da CHP Fethiye İlçe  başkanlığı önderliğinde düzenlenen törene yoğun bir katılım oldu.  Törene;  Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca ve başkan yardımcısı Oğuz Bolelliile CHP’li meclis üyeleri,  CHP Muğla eski milletvekillerinden Sami Gökmen, Ali  Cumhur Yaka ve Ömer Süha Aldan, CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu, İYİ Parti Fethiye İlçe başkanı Suat Aybek, Demokrat Parti Fethiye İlçe başkanı Osman Buğdaycı,  bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan törende; günün anlam ve önemi hakkında CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, ADD Fethiyeşubesinden  gençlik kolları üyesi Baran Özmetin ve İYİ Parti Fethiye İlçe başkanlığından Salih Gürbüz birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan önce Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşundan sonra İstiklal marşı okundu.  Konuşmasında;  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Gençliğine Hitabesindeki  bazı  ifadelere yer veren  CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu; 100 yıldır Türkiye Cumhuriyetini kuran ve ayakta tutan Kuvayi Milliye ruhunun hiçbir zaman yok edilemeyeceğini, söyledi.  100 yıldır bu ruh var ve bir 100 yıl daha ilelebet,  bu ruh yaşacaktır diyen Kullukçu “Bu gün 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma  Gençlik  ve Spor  Bayramının 100. Yıldönümü. Çanakkale savaşındanberi,  19 Mayıs’ta Kurtuluş mücadelesini başlatan ve Türkiye Cumhuriyetinin temelini atan bu yüce asil ruh;  Kuvayi Milliye ruhu ilelebet edebiyete kadar sonsuza dek yaşayacaktır. Bu asil ruhu 100 yıldır yok etmek isteyenler, geçmişte ve  bu gün olduğu gibi istedikleri kadar emellerini gerçekleştirmeye çalışsınlar;  asla ve asla başaramayacaklardır. Büyük Önder Atatürk’ün Türk gençliğine hitabesindeki  ifadelerin  değerini  ve doğruluğunu;  şu yaşadığımız zamanda çok daha  iyi anlamaktayız. Atatürk ve başta İsmet İnönü olmak üzere tüm silah arkadaşlarının bize aşılamış oldukları;  bu asil ve yüce ruhu bizlerde gençlerimize anlatıp, sonuna kadar geleceğe taşıyacağız” dedi.

Haber/Foto: Nur İlik

bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (1)_640x427 bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (2)_640x427 bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (3)_640x427 bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (4)_640x427 bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (5)_640x427 bu asil ve yüce ruh sonsuza dek yaşayacak (6)_640x427

 

 

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.