Hoşgeldiniz  

 “KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER YOK”

Erkan Ilik | 27 Aralık 2018 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Siyaset, siyasi

“Müfterilerin Attıkları Çamur Ellerinde Kaldı”

Seydikemer Belediyesi eski başkan yardımcısı Hüseyin Turhan hakkında iddialar nedeniyle açılan soruşturmalar sonuçlandı. Ak Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyeleri Harun Büyükaydın ve Hüseyin Ünal tarafından savcılığa verilen dilekçeler nedeniyle başlatılan soruşturmaların tümünden aklanan Hüseyin Turhan yasal haklarını kullanmak için işlem başlattı. FETÖ ile bağlantılı gösterilmeye çalışan, Hüseyin Turhan hakkındaki tüm iddialar MASAK raporuyla asılsız olduğu ortaya çıkarken, telefonlarında Bylock Kullanmadığı da yine resmi raporlarla ortaya çıktı. Öte yandan Turhan hakkında savcılığa ve Cumhurbaşkanlığına dilekçe veren Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Harun Büyükaydın ve Hüseyin Ünal ile ilgili olarak da, Turhan tarafından ifadede ortaya çıkarılan iddialarla ilgili nasıl bir işlem yapılacağı merak ediliyor. Ak Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyesi ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Hüseyin Turhan ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda; BANK ASYA’da hesabının bulunmadığı, Bylock veritabanında kayıtlı olmadığı, Örgütle iltisaklı dernek, şirket veya sendikalarda kaydının bulunmadığı, Fethiye Sulh Ceza Hakimliği’nin 30.09.2016 tarih 2016/1929 D.iş sayılı kararına istinaden Tuzla Mahallesi 645 Sok. No:3/A Fethiye adresinde yapılan adli arama işleminde şüphelinin cep telefonu ve sim kartına el konulduğu, başkaca bir suç delilinin tespit edilemediği”belirtildi.

Turhan, “Toplumda bilmediğini de bilmeyen birçok şarlatan ve tosuncuk var. Bu şarlatanlar bilmediği halde biliyor gibi yazıyor, çiziyor, yazdırıyor. Ak Partili gözüküp Ak Parti teşkilatının, bilhassa belediyenin yaptığı güzel ve güzel çalışmaları gölgelemeye, suçsuz insanları karalayıp insanların onur ve şerefiyle oynayarak tam da kripto FETÖcü tarifine uygun davranışta bulunuyorlar.”dedi.

Ak Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Turhan savcılık tarafından hakkında verilen karar nedeniyle yaptığı açıklamada; “ismi geçen meclis üyelerinin neden iftira attıkları ortada onların yaptıkları yanlışlara onay vermedim. Bu benim doğru yaptığı savcılık kararı ve inceleme yapan MASAK tarafından da onaylanmış oldu. Meclis üyeleri Büyükaydın ve Ünal’ın verdikleri dilekçelerdeki konuların hiçbiri benim görev alanımda değildi bu da adalet eliyle tescil edilmiş oldu. Bu kadar çalışan hizmet üretmeye gayret sarf eden bir belediyeyi kanunsuz yaptıkları işlerine alet etmeye çalıştılar ben izim vermedim.”dedi.

Turhan yaptığı açıklamada; 06.10.2016 tarihinde facebook hesabımdan bir basın açıklamamda hakkımdaki söylentilerin gerçek dışı olduğunu onur ve şeref cellatlarının kurumlarından nemalanamayınca yalan ve iftira başladığını ama Allah’ın her şeyi bildiğini, bir gün adalet önünde hesap vereceklerini yazmıştım. İşte o gün geldi. Seydikemer Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Ünal ve Harun Büyükaydın beni çeşitli iftira ve yalanlarla Cumhurbaşkanımıza şikayet etmişlerdi. Belediye Başkan Yardımcılığına atandığımda bu arkadaşlar; “biz niye olmuyoruz, yardımcılık bir yıl olsun sıra ile olsun” gibi şeylerle başkaldırdılar. Neden şikayet ettiklerine gelince; Hüseyin Ünal Çiftçi mallarını koruma başkanı olmuş, yayla bölgesinde çobanlara ceza kesmek para toplamak için zabıta istedi, olmaz dedim. Usulsüz toplanan parayla ilgili çobanlar şikayetçi olunca topladığı parayı belediye hesabına yatırmak istedi buna izin vermedim. Çünkü suçu belediye işlemiş olacaktı.

Harun Büyükaydın Dere mahallesinde kaçak sedir kerestelerini belediyenin kamyonlarıyla evine taşınmasın olmaz dedim. Saklıkent kanyonunun alt tarafına açtığı kaçak içkili gazinosuna ruhsat istedi vermedim. Aynı yerde çayın kenarına set yapmak için belediyenin araçlarını istedi, özel iş olmaz dedim. Mahallelerimizde kurulması için alınan çocuk oyun grubunun bir takımını gazinosunun bahçesine kurdurmak istedi olmaz dedim. Hep 60bin Seydikemer’linin hakkını korudum. Bunların hepsi şahitli ve ispatlıdır. Bunlar belediyeden nemalanamayınca “buna en büyük engel olan Hüseyin Turhan’ın başkan yardımcılığından gitmesi.”dediler.

Başkana “bir yıl doldu, başkan yardımcıları değişsin.”dediler. Başkan “olmaz ben başkan yardımcılarından memnunum.”deyince bunlar “başkan yardımcıları başarısız maaşları asgari ücrete düşsün.”belediye meclisi 01.09.2015 tarihinde önerge verdiler. CHP ve MHP ile birlikte olup maaşları düşürttüler. Halbuki biz 30 Mart 2014’te %40’la seçimi kazandık. 7 Haziran 2015’te Ak Parti ülkede %7 oy kaybettiği sırada Muğla’da oy kaybetti. Ama biz Seydikemer’de %46,5’a çıktı. 1 Kasımda %53’e vardık. Bu, belediyenin ve bizim başarımızın ispatı idi. Asgari ücretle çalışmaya devam ettik. Amacımız para değil, Seydikemerlilere hizmetti. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü bu arkadaşların imdadına yetişti. Bu sefer “Hüseyin Turhan’ın çocukları ABD’de bazen ABD’ye çocuklarının yanında gidiyor, tamam FETÖCÜ ilan edelim.”dediler.

Sancarlar Mobilyanın kaçak inşaatına daha önce ceza yazmıştık. Kaçak inşaat yıkılmadı. Ruhsatı iptal edilmedi. Bunu Hüseyin Turhan koruyor dediler.  “Belediyeye alınan taşeron işçilerin çoğu FETÖcü bunları Hüseyin Turhan aldı.”dediler. 2015’te Sancarlara ait Çavdır Petrolün kazandığı akaryakıt ihalesini bunlara verdirttiğimi FETÖcü Sancarları koruduğum gibi iftiralar attılar.”dedi

İHALEDE İMZAMIN PARAFIMIN OLMADIĞI RESMİ EVRAKLARLA ORTAYA ÇIKTI

Turhan açıklamasında Sancarlar’ın aldığı Akaryakıt ihalesinde imzasının olmadığının Savcılık tarafından belgelendiğini söyleyerek, belediyeye alınan personellerin savcılık tarafından hepsinin soruşturulduğunu bir tanesinin bile hakkında FETÖ bağlantısı çıkmadığını kaydetti.  Ak Parti Seydikemer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Turhan açıklamasına devam ederek, “Ayrıca ailemle, ömürlerinde hiç görmedikler çocuklarımla ilgili attıkları yalan ve iftira bunların utanma duygusu var mı dedirtir. Halbuki kaçak inşaatla ilgili yasal her şey belediye tarafından yapılmıştı. Ayrıca imar müdürlüğü diğer başkan yardımcısı arkadaşımın sorumluluğundaydı. Tüm incelemeler bilirkişi ve Cumhuriyet savcılığı tarafından yapıldı. Yapılan iş ve işlemlerin doğruluğu onaylandı.”dedi.

ALDIĞIMIZ TAŞERON İŞÇİLERİN HEPSİ GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN TEMİZ ÇIKTI

Turhan; “Taşeron işçilerimiz pırıl pırıl gençler olmasına rağmen onları FETÖcü diye karalayarak bana çamur atmaya çalıştılar. Benden 2 yıl sonra hepsi kadroya geçti. Hiçbirisi FETÖ soruşturması geçirmedi, işten çıkarılmadı. Güvenlik soruşturmaları temiz çıktı.  Akaryakıt ihalesini destek hizmetleri birimi yapar, ihale gerçekleştirme sorumlusu onaylar. Başkan yardımcısı ihale komisyonu kurma, komisyona üye ya da başkan olmaz. Benim bu ihalede değil imzam, parafım bile bulunmazken “çamur at izi kalsın” diye bana yıkmaya çalıştılar.

Kaçak inşaat dosyaları ve akaryakıt ihale dosyaları Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bilirkişiye ve MASAK’a gönderildi. Belediyenin yaptığı iş ve işlemlerin doğru olduğu, Benimle ilgili isnat edilen suçları işlemediğim Bank Asya hesabımın olmadığı, bylock kullanmadığım, FETÖ’yle iltisaklı hiçbir derneğe, sendikaya, şirkete ortak, üye olmadığım, çocuklarımın bu örgütün okullarında okumadığı (çünkü kızım üniversiteyi 2004’te, oğlum 2005 yılında bitirmişti.) evlerinde kalmadığı, yurt dışına bu örgüt üyeleriyle hiç gitmediğim, FETÖ örgütüne yakın olmadığım, şikayetçilerin yalan söylediği, iftira, attığı Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tespit edildi. KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞI kararını verdi.

Şimdi ben bu müfterilerin benim, ailem, çocuklarımla ilgili attıkları iftiralardan dolayı hem ceza hem de maddi ve manevi tazminat davası açtığımı tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum.

Ayrıca toplumda bilmediğini de bilmeyen, birçok şarlatan ve tosuncuk var. Bu şarlatanlar bilmediği halde biliyor gibi yazıyor, çiziyor, yazdırıyor. Ak Partili gözüküp Ak Parti teşkilatının, bilhassa belediyenin yaptığı güzel ve güzel çalışmaları gölgelemeye, suçsuz insanları karalayıp insanların onur ve şerefiyle oynayarak tam da kripto FETÖcü tarifine uygun davranışta bulunuyorlar. Bunlara ders olur diye bu basın açıklamasını yapmayı kendime görev bildim. Tüm kamuoyuna saygılar sunarım.”dedi.

Haber / Foto:Erkan İLİK

Hüseyin Turhan (7)_329x480 Hüseyin Turhan (8)_372x480 Hüseyin Turhan (9)_458x480

154 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle