Hoşgeldiniz  

Kelebekler Vadisi birinci derece SİT alanından çıkartıldı

Erkan Ilik | 08 Ağustos 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

Kelebekler Vadisi birinci derece SİT alanından çıkartıldı

Türkiye Kazdağları’ında yaşanan doğa katliamına kilitlenmişken Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi birinci derece doğal SİT statüsünden çıkartıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 3 Ağustos tarihli resmi gazetede yayımladığı karar ile Kelebekler Vadisinin SİT derecesini düşürdü. SİT Derecesinin düşürülmesiyle Kelebekler vadisine bungalov tipi evler yapılabilecek.

Kelebekler Vadisi imara açılıyor

Kazdağları’nda yaşanan doğa katliamının devam ederken, Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli doğal alanlarından olan Muğla’nın Fethiye ilçesindeki, birinci derece sit alanı Kelebekler Vadisi’nin statüsü değiştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kelebekler Vadisi, Antalya Lara Kıyı Bandı ve Serik Zeytintaşı Mağarası, Hatay Reyhanlı Yenişehir Gölü, Konya Hotamış Gölü’ne ilişkin sit statülerini değiştiren kararı 3 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Kelebekler Vadisi’nin bir bölümü nitelikli doğal koruma alanı ile sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı olarak tescillendi. Mimarlar Odası Muğla Şubesi Başkanı Öncü Başoğlan Avşar, “Hangi gerekçe ile çadırlı kamp alanları, bungalov ve günübirlik faaliyetlerin yapılabildiği alanlara izin veren ‘nitelikli doğal koruma alanı’ ilan edildi” diye sordu.

kelebekler vadisi adrenalin (3)_640x426 kelebekler vadisi adrenalin (4)_640x426 kelebekler vadisi_640x480 kelebekler vadisi1_640x480 kelebekler vadisi3_640x480 kelebekler vadisi4_483x480

155 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,7508
EURO 6,3873
BIST 7,5705
ALTIN 272,90
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.