Hoşgeldiniz  

Kayabaş Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı

Erkan Ilik | 11 Şubat 2015 | Genel, Güncel, Kültür, Siyaset

15 yıldır siyaset yapan Fethiye’nin tanınmış simalarından Ziraat Mühendisi Muhittin Kayabaş Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı oluyor. Geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı, Fethiye Belediyesi Meclis üyeliği, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde de bulunan Fethiye’nin sevilen simalarından Ziraat Mühendisi Muhittin Kayabaş aday adaylığını yarın açıklayacak. Kendisine gelen yoğun baskılar nedeniyle aday adayı olmayı düşünen Kayabaş Fethiye’nin ve Seydikemer ilçesinin sevilen simalarında arasında yer alıyor

ak-parti-logo-alpha_608x480or.

Muhittin Kayabaş Kimdir?

1964 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünya geldi. İlköğrenimini Fethiye’de tamamlayarak, Fethiye İmam Hatip Lisesinde okul 1.si olarak bitirdikten sonra 1982 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünü kazandı ve1986 yılında Ziraat Mühendisi unvanını olarak mezun oldu.

Üniversite yıllarında Hak Yol vakfının evlerinde konaklayarak, 3 yıl okul reisliği yaptı. Mezuniyetinin ardından ODTÜ Tarih Bölümünü kazandı. 1987 yılında vatani görevini yaptıktan sonra Tarım Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazandı. Bir süreliğine Antalya İl Tarım Müdürlüğü’nde görev yaptı. Daha sonra ticaret hayatına atılan Muhittin Kayabaş, Kayabaşlar Tarım LTD.ŞTİ işletmesini kurarak zirai ilaç, tohum, gübre ve fide satışı ticaretine başladı.

Kayabaş, Fethiye İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı, Refah Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Adaylığı, Refah Partisi ilçe başkanlığı, Fazilet Partisi İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kayabaş, Fazilet Partisi’nden 1998 yılında Muğla 1.sıra milletvekili adayı olurken, Partinin oyları o dönemde Fethiye ve Muğla Bölgesinde 2 kat arttı.

Ak Parti Fethiye İlçe Teşkilatının kurulmasında da görev aldı. İki dönem ilçe yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem de Fethiye Belediyesi Meclis üyeliği yaptı.

Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Kayabaş, 21 ülkeye tarımsal amaçlı inceleme gezilerine katıldı. Evli ve 2 çocuk babası Kayabaş, oğlu Talha İTÜ Peyzaj Mimarlığı son sınıf öğrencisi, kızı Zehra Ceylin Fethiye Ömer Özyer Anadolu lisesi 1.Sınıf öğrencisi

Görev aldığı sivil toplum örgütleri şunlardır:

1.Takva (Tarımsal Kalkınma Vakfı Ankara)

2.Fetimder(Fethiye İmam Hatip Mezunları Ve Mensupları Derneği)

3.Musiad(Muğla)

4.Ay Işığı Derneği(Fethiye)

5.Ziraat Mühendisleri Odası Derneği

6.Deniz Feneri Ve İhh Gönüllüsü (Fethiye)

7.Kur’an Kursu Yaptırma Ve Yaşatma Derneği(Fethiye)

muhittin kayabaş

 

3555 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle