Hoşgeldiniz  

KAYA  “TATİLDE KİTAP OKUYUN”

Erkan Ilik | 20 Ocak 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin ilk dönemi 19 Ocak 2019 Cuma günü sona erdi. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler karnelerini alarak yarı yıl tatiline başladı. Karneleri alan öğrencileri tebrik eden Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya;  15 günlük yarı yıl tatilinde öğrencilere kitap okumalarını tavsiye etti.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında “Canım yavrularım, heyecanla beklediğiniz yarıyıl tatiline kavuşup karnelerinizi alacaksınız. Elinizdeki karneler hem bizim, hem sizin, hem öğretmenlerinizin, hem de  velilerinizin karnesidir aslında. Eğer kırık notlarınız varsa üzülmeyin. İkinci dönem daha çok ama programlı şekilde çalışarak notlarınızı düzeltirsiniz. Bizler için, ülkemiz için sizin mutluluğunuz her şeyden önemli… Tatilinizi dinlenerek, oyun oynayarak iyi değerlendirin ve ikinci döneme daha mutlu, daha zinde başlayın. Bol bol kitap okuyun tatilde okuduğunuz kitaplar sayesinde derslerinizi daha iyi anlayacak ve daha başarılı olacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Değerli Öğretmenlerim, sizler de öğrencilerimize çok ödev vererek onlara sıkılacakları, okuldan farksız yaşayacakları bir tatil sunmayın. Tatilde dinlenirken oynarken okuyabilecekleri, onları geliştirebilecek güzel  kitaplar tavsiye etmeye çalışın. Zaten bunları yaptığınızı biliyorum. Değerli Velilerim, dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza sunacağınız, en önemli şey sevginizdir. Onlardan sevginizi, ilginizi esirgemeyin. Tatilde onlar için zaman ayırın ve sizlerle birlikte mutlu ve kaliteli zamanlar geçirmelerini sağlayın. Çocuklarınız başarılı olduğunda nasıl gurur duyuyorsanız, başarısızlıkları karşısında da onlara asla kızmayın, başkaları ile kıyaslamayın. O başarısızlıkta sizin de payınız olacağı düşüncesi ile çocuklarımızla ilgilenin, onları kucaklayın, başarısızlığa giden nedenleri konuşarak çözmeye çalışınız. Unutmayınız ki başarısızlıkların, sıkıntıların, mutsuzlukların asıl kaynağı sağlıklı bir iletişimin kurulmamasındandır. Sizlerden isteğim,   daima onlara sevgi ve ilgi ile yaklaşın, onları dinleyin, değerli olduklarını hissettirin. Değerli Okul Yöneticilerim, sizler de her zaman olduğu gibi öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim öğretim ortamları sağlamak için elinizden gelenlerin en iyisini bir dönem boyunca yaptınız. Şimdi İkinci dönem için onlara daha güzel imkanlar, etkinlikler, ortamlar sağlayacağınıza inanıyorum. Okulları değiştirecek olan liderleridir. Unutmayınız ki bir okul müdürü kadar okul, vizyonu kadar geniş, çalışkanlığı kadar başarılıdır. Fethiye’mize, çocuklarımıza yakışır ortamlar sunmanız için çok çalışmak gerektiğini hatırlatır sizlere de kolaylıklar ve başarılar dilerim. Tüm Fethiye  Eğitim Ailesi olarak,  ikinci dönemi daha iyi karşılamak ve güzel başarılara hep birlikte imza atmak üzere,  hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Haber/Foto:Nur İlik-Ayfer Kurt

KAYA (1)_640x427 KAYA (2)_640x427

 

 

 

 

23 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle