Hoşgeldiniz  

Karaçulha kurutma tesisi öğrencilere anlatıldı

Erkan Ilik | 24 Haziran 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Karaçulha kurutma tesisi öğrencilere anlatıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe’de bulunan ve Türkiye’nin en kapsamlı yerel tohum merkezi olan Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezini Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerine tanıttı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Milas Veterinerlik Fakültesinde yapılan etkinlikle öğrenciler ve Büyükşehir yetkilileri karşılıklı görüş alış verişinde bulundu. İçinde Tohum Test Laboratuvarı, Tıbbi-Aromatik Bitkiler Laboratuvarı, Kriyoprezervasyon ve Doku Kültürü Laboratuvarı bulunan Türkiye’nin en kapsamlı yerel tohum merkezinde yapılan işlemler öğrencilere detaylı olarak anlatıldı.

Ayrıca Fethiye Karaçulha toptancı halinde vatandaşların tarımsal ürünlerini kurutularak değerlendirilmesi amacı ile kurulan meyve sebze kurutma tesisinin sistemi de detaylı olarak öğrencilere anlatıldı.

Bunun yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa kurulan Analiz Laboratuvarı ve Muğla genelinde tarım alanında yapılan diğer hizmetlerde öğrencilere anlatıldı.

Türkiye'nin En Kapsamlı Merkezi Öğrencilere Anlatıldı (1)_640x480 Türkiye'nin En Kapsamlı Merkezi Öğrencilere Anlatıldı (2)_582x480 Türkiye'nin En Kapsamlı Merkezi Öğrencilere Anlatıldı (3)_640x480 Türkiye'nin En Kapsamlı Merkezi Öğrencilere Anlatıldı (4)_640x480

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800